OVT noticis pirmais meža atjaunošanas un kopšanas speciālistu izlaidums

23.augustā Ogres Valsts tehnikumā eksāmenu kārtoja seši pretendenti, kuri apguvuši neformālās izglītības programmu “Meža atjaunošana un kopšana”. Tas bija pirmais šāda veida izlaidums Latvijā. Imants Bricis, Edgars Švirksts, Kaspars Utināns, Juris Kārklis, Jānis Strupais un Juris Petrovičs ikdienā strādā mežā, un, uzzinot par šādu iespēju kļūt par diplomētiem meža atjaunošanas un kopšanas speciālistiem, steigušies gadiem krātajai praksei pievienot klāt arī teorētiskās zināšanas.

Mācībām bija pieteicies viss Jersikas pagasta z/s “Senliepas” (saimniecība nodarbojas ar mežistrādi), četru vīru kolektīvs. ‘Ja vēlas strādāt mežā, ir jāmācās,” atzīst Pēteris Švirksts.

Mācību programmu sastādīja AS “Latvijas Valsts meži” pārstāvji, bet mācību procesu e-vidē vadīja Ogres Valsts tehnikuma pedagogs Roberts Gulāns. Programmā tika iekļautas jomas, kurās šiem cilvēkiem ir nepietiekamas zināšanas vai to nav vispār, atklāj Eksaminācijas komisijas priekšsēdētājs AS “Latvijas Valsts meži” mežkopības izpilddirektors Edmunds Linde. Programma tapusi pēc AS “Latvijas Valsts meži” iniciatīvas, lai uzlabotu sadarbības partneru sniegto pakalpojumu kvalitāti un darbinieku kompetenci, kā arī lai paaugstinātu viņu konkurētspēju. “Tas viņiem sniegs arī priekšrocības, piedaloties AS “Latvijas Valsts meži” atklātajos konkursos, kad mēs iepērkam mežsaimniecisko darbu pakalpojumus,” norāda E.Linde. “Ja konkursos piedalās cilvēki, kas nepārzina meža kopšanu, viņu nesaimnieciskā darbība var nodarīt nopietnu ļaunumu mežam, arī uzņēmuma peļņa no tā var ciest,” piebilst rencēnietis Imants Bricis,  kurš jau vairāk nekā 25 gadus darbojas mežsaimniecības jomā. Lai nokārtotu eksāmenu un iegūtu apliecību, pretendentiem jāzina mežsaimniecības pamati, mežsaimniecisko darbu veikšanas prasības (meža atjaunošana un kopšana), kā arī jāpārzina jautājumi, kas saistīti ar meža sertifikāciju.

“Neformālā izglītības programma “Meža atjaunošana un kopšana” Ogres Valsts tehnikumā tiek īstenota kopš šā gada 13.jūlija. Kursa ilgums ir 150 stundas, ko kursanti apgūst patstāvīgi e-vidē. Kad kursanti programmu apguvuši, viņi reģistrējas eksāmenam, ko kārto tehnikumā. Mājas lapā publicēts arī eksāmenu grafiks. Datumu, kurā vēlas kārtot eksāmenu, kursants izvēlas pats,” informē OVT direktores vietniece kvalitātes un attīstības jomā Baiba Liepiņa.

Eksāmenu norises grafiks un visa nepieciešamā informācija pieejama OVT mājas lapā www.ovt.lv (Mūžizglītība – Neformālā izglītība – Meža atjaunošana un kopšana). Nokārtojot eksāmenu, kursanti iegūst apliecību, kurā norādīts, ka tās īpašnieks ir apguvis programmu un ir tiesīgs strādāt mežā. Mācībām var pieteikties nepārtraukti. Kad ir pieņemts lēmums apgūt programmu, jāaizpilda iesniegums un elektroniski jānosūta uz tehnikumu. E-pasta adrese: baiba.liepiņa@ovt.lv. Pieteikties var visi interesenti, kuri strādā mežā un kam interesē šī joma. Maksa par kursiem ir 85 lati (ieskaitot PVN). Rēķinu var apmaksāt gan pats kursu dalībnieks, gan uzņēmums.

 

Raksts: “OVT īsā laikā var kļūt par meža atjaunošanas un kopšanas speciālistu”, Ogres Valsts tehnikums, skat. 29.08.2013

Avots: www.ovt.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *