Salacgrīvā atklāts jaunais dabas izglītības centrs “Ziemeļvidzeme”

Ceturtdien, 29.augustā, Salacgrīvā apmeklētājiem durvis vēra vaļā jaunais dabas izglītības centrs (turpmāk – DIC) „Ziemeļvidzeme”. Atklāšanā piedalījās vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs, Dabas aizsardzības pārvaldes ģenerāldirektore Sandra Bērziņa, Salacgrīvas novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs un Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta nevalstisko organizāciju foruma dalībnieki.

DAP ģenerāldirektore Sandra Bērziņa uzsvēra, ka vides izglītība ir bijusi un arī turpmāk būs viena no Dabas aizsardzības pārvaldes prioritātēm. Tāpēc jauna dabas izglītības centra darbības uzsākšana ir nozīmīgs atbalsts tās īstenošanā.

Gatavību turpināt un paplašināt savstarpējo sadarbību un īstenot jaunas idejas apliecināja Salacgrīvas novada domes deklarācijas par Zaļo novadu parakstīšana starp Salacgrīvas novada domi un Dabas aizsardzības pārvaldi. To ar savu parakstu nostiprināja arī VARAM ministrs. Zaļā deklarācija pieņemta ar mērķi veicināt un popularizēt veselīgu, ekonomisku, dabai un cilvēkam draudzīgu ilgtspējīgu dzīvesveidu un saimniecisko darbību Salacgrīvas novadā, šo ideju īstenošanā iesaistot tā iedzīvotājus un interešu grupas.

DIC „Ziemeļvidzeme” atklāšanas pasākuma ietvaros notika arī Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta nevalstisko organizāciju forums „Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta turpmākā attīstība – nākotnes tendences”. Tā dalībnieki, kuri pārstāvēja dažādas nevalstiskās organizācijas gan no biosfēras rezervāta teritorijas, gan ārpus tās, kā arī valsts un novada pašvaldības institūcijas, diskutēja par Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta un Ziemeļvidzemes reģiona attīstības prioritātēm, kā arī idejām rezervāta jauna pārvaldības modeļa veidošanai.

 

Raksts: “Solis uz priekšu “zaļo” nodomu īstenošanā”, Andris Soms, Dabas aizsardzības pārvalde, publ. 30.08.2013

Avots: http://www.daba.gov.lv/public/lat/zinas/1583/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *