Latvijas Dabas muzejā informēs par mežu atjaunošanu un saudzīgu apsaimniekošanu

Meža konsultāciju pakalpojumu centrs Valsts Lauku tīkla pasākuma ietvaros šo trešdien, 4.septembrī plkst. 17:00, Latvijas Dabas muzejā (Rīgā, Krišjāņa Barona 4) mežu īpašniekiem organizē informatīvo semināru par mežu atjaunošanu un jaunaudžu kopšanu „Saimnieks savā mežā – soli pa solim”.

Rīgas reģionālās MKPC nodaļas mežsaimniecības konsultante Rita Daščiora sniegs lekciju par meža atjaunošanas, ieaudzēšanas un plantāciju meža noteikumiem. Mežkope Aija Zviedre pastāstīs par koku sugas izvēli, stādīšanu un agrotehnisko kopšanu. Savukārt SIA Metsa Forest Latvia Mežsaimniecības konsultante Dace Iraids plašāk pastāstīs par pareizu augsnes sagatavošanu un stādījumu aizsardzību, kā arī jaunaudžu kopšanu: kad tā veicama, kādā intensitātē, kādas ir koku sugu individuālās prasības kopšanai un biežāk pieļautās kļūdas.

Mežsaimniecībai veltīts pasākums Latvijas Dabas muzejā plānots arī 18.septembrī, kad notiks izglītojošais seminārs par dabai draudzīgu meža izmantošanu – „Vidi saudzējoša meža apsaimniekošana”. Šajā pasākumā tiks stāstīts par dabas aizsardzības noteikumiem meža apsaimniekošanā; koksnes ieguvi neizmantojot kailcirti; nekailciršu mežsaimniecības pamatprincipiem, priekšrocībām un riskiem; dabas daudzveidību mežā; dabai draudzīgu mežsaimniecības praksi un biežāk pieļautajām kļūdām dabas aizsardzības prasību īstenošanā.

 

Avots: http://www.laukutikls.lv/notikumi

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *