Apstiprināti grozījumi atbalsta piešķiršanā meža ekonomiskās vērtības uzlabošanai

Otrdien, 3. septembrī, valdība apstiprināja Zemkopības ministrijas izstrādātos grozījumus atbalsta piešķiršanas kārtībā pasākuma „Meža ekonomiskās vērtības uzlabošana” īstenošanai. Izmaiņas sagatavotas, lai efektīvāk un mērķtiecīgāk izmantotu pasākumā atlikušo finansējumu.

Noteikumi papildināti ar jaunu prasību, paredzot, ka viens pretendents vienā kārtā var pieteikt ne vairāk kā 20 hektāru, tādējādi dodot vienlīdzīgākas iespējas saņemt atbalstu arī mazajiem meža īpašniekiem. Nosacījumi paredz, ka prioritārās aktivitātes šajā pasākumā ir jaunaudžu kopšana un mazvērtīgu mežaudžu nomaiņa. Grozījumi atbalsta piešķiršanas kārtībā attieksies tikai uz tiem atbalsta pretendentiem, kas uz atbalstu pieteiksies pēc grozījumu spēkā stāšanās brīža izsludinātajās kārtās.

Izmaiņas Ministru kabineta (MK) 2009. gada 6. oktobra noteikumos Nr.1145 „Valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas, administrēšanas un uzraudzības kārtība pasākuma „Meža ekonomiskās vērtības uzlabošana” īstenošanai” stāsies spēkā pēc to publicēšanas oficiālā izdevuma „Latvijas Vēstnesis” tīmekļa vietnē www.vestnesis.lv. Plašāka informācija par noteikumiem pieejama MK mājas lapā.

 

Raksts: “Uzlabos atbalsta piešķiršanas kārtību jaunaudžu kopšanai un mazvērtīgu mežaudžu nomaiņai”, Viktorija Kalniņa, Zemkopības ministrija, publ. 03.09.2013

Avots: http://www.zm.gov.lv/index.php?sadala=2284&id=15747

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *