Cenas tīrelī izbūvēta jauna laipa un skatu tornis dabas vērotājiem

Cenas tīreļa teritorijā, kas pazīstama gan kā pastaigu, gan kūdras ieguves vieta, augusta beigās pabeigti labiekārtošanas darbi – esošās dabas takas sākumā puskilometra garumā ir izbūvēta jauna laipa, lai dabas vērotāji varētu netraucēti nonākt uz dabas takas un izbaudīt atpūtu. Laipa ierīkota tā, lai pa to varētu pārvietoties arī ar invalīdu ratiņiem.

Ar Latvijas Kūdras ražotāju asociācijas finansiālu atbalstu Cenas tīrelī ir izbūvēts arī skatu tornis, ierīkoti informatīvie stendi, soliņi un labierīcības, kas visiem atpūtas iespēju vai profesionālu mērķu vadītiem interesentiem sniedz iespēju sakārtotā vidē tuvāk izzināt un iepazīt Latvijas purvāju specifiku.

“Gan ārzemju, gan vietējie tūristi tādas vietas pie dabas, kur var atpūsties un iepazīties ar dabas vērtībām ļoti novērtē,” stāsta Latvijas Tūrisma attīstības valsts aģentūras pārstāve Inese Šīrava. Papildu ikgadējam Baltijas kūdras ražotāju forumam, ar LKRA atbalstu 2014. gadā Starptautiskā Kūdras tehnoloģiju simpozija ietvaros plānots rīkot purvu izstrādei un atjaunošanai veltītu starptautisku semināru.

Visas ar purva teritoriju labiekārtošanu saistītās izmaksas 30 000 latu apmērā, ko veicis koka būvkonstrukciju speciālists Juris Segliņš, kurš ierīkojis jau līdzīgas laipas arī citās Latvijas aizsargājamajās teritorijās, ir finansējuši Latvijas Kūdras Ražotāju asociācijas biedri.

 

Raksts: “Cenas tīrelī jauna dabas taka un skatu tornis”, laikraksts “Latvijas Avīze”, publ. 02.09.2013

Avots: www.la.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *