Priekšnosacījumi, izvēloties mēbeles mājas kinozālei vai televizoram

Mājas kinozāles vai televizora novietojumam svarīgi labi iekļauties telpas interjerā un vienlaikus pildīt arī savas funkcijas, kam nepieciešamas atbilstošas mēbeles. Mājokļos TV lielākoties tiek izvietots trijos veidos pēc šādām prioritātēm:

* priekšroku dod skaņas kvalitātei, mēbeļu izskatam nepiešķirot īpašu nozīmi – izvēlas tādas mēbeles, kas vislabāk absorbē vibrācijas un nodrošina augstu skaņas kvalitāti;

*  svarīgs ir izskats, tāpēc akustiskās kvalitātes vispār netiek ņemtas vērā – galvenais, lai mēbele labi iederētos interjerā un nebūti redzami vadu mudžekļi. Jāpiebilst, ka tie ražotāji, kas piedāvā laba dizaina augstvērtīgas mēbeles, pievērš uzmanību arī skaņas kvalitātei. Līdz ar to divus zaķus iespējams nošaut, ja izvēlas TV mēbeli no augstākās cenu kategorijas;

* izvēlas visjaunāko un modernāko – nav svarīgi, vai tā ir sadzīves tehnika, mēbeles vai apdares materiāli, bet mājoklī visam jābūt pēc pēdējās modes. Līdz ar to arī TV skatīšanās ir citāda – nereti tas ir iebūvēts spogulī, gultas kājgalī vai paslēpts sienas panelī. Arī skaņas aparatūru visbiežāk izvēlas, iebūvētu mēbelēs tā, lai nodrošinātu katram klausītājam individuālu skaļruni, piemēram, tie iebūvēti atpūtas krēsla atzveltnē vai gultas galvgalī. Jāatgādina gan, ka tehnikas brīnumi ne vienmēr iedzīvojas reālā lietošanā. Ar laiku nereti izrādās, ka vienkāršākas lietas kalpo ilgāk, uzticamāk, turklāt kvalitāte precēm “divi vienā” bieži vien nav tik laba kā katram priekšmetam atsevišķi.

TV izvietošanai parasti izmanto trīs veidu mēbeles. Iecienīti ir statīvi ekrānam – tās var būt speciāli veidotas kājas, zems galds ar vienu vai diviem atvērtiem plauktiem, skapītis ar bīdāmām vai veramām durvīm un vairākiem plauktiem. Atvērtie modeļi visbiežāk ir bez sānu sieniņām, bet stiprināti uz speciāliem balstiem konstrukcijas stūros. Plauktos ērti savietot arī citu papildu aparatūru, taču tie ātri pieput. Slēgtam modelim nepieciešama laba ventilācija un iespēja visus vadus un kabeļus organizēt un paslēpt speciālos tuneļos. Noderīgi, ja šāds skapis ir grozāms, jo iespējams izvēlēties ērtāko ekrāna leņķi tā vērotājiem. Skapjus vai plauktus komplektā esošajai aparatūrai un piederumiem iespējams izvēlēties gan pie sienas stiprināmus, gan atsevišķi stāvošus plauktus. Pārsvarā visām mēbelēm, kas it kā paredzētas TV un citai aparatūrai un ir nopērkamas mēbeļu salonos, trūkst funkcionālu risinājumu, kas paredz dažādu iekārtu ērtu pievienošanu un vadu apslēpšanu speciālos tuneļos. Tāpēc šādas mēbeles labāk iegādāties specializētajos audiovizuālās tehnikas salonos.

 

Raksts: “Mēbeles televizoram – lai laba akustika un dizains”, Rebeka Rogale, Latvijas Avīze, publ. 04.09.2013

Avots: Laikraksts “Latvijas Avīze”, Nr.171 (4862)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *