SIA «Intrac Latvija» ieinteresēta jaunu mežizstrādes speciālistu apmācībā

Meža mašīnu operatori un meža tehnikas mehāniķi pēc kvalifikācijas prakses un OVT absolvēšanas nereti darbu atrod savā prakses vietā – SIA «Intrac Latvija», kas jau 3 gadus darbojas Ogres valsts tehnikuma (OVT)  Mežsaimniecības jomas darba devēju konsultatīvajā padomē.

SIA «Intrac Latvija» Tehniskais direktors Sergejs Sudarevs par sadarbību zina stāstīt: «Mani Ogres valsts tehnikums (OVT) uzaicināja uz darba grupu, lai es piedalītos jauna Meža mašīnu operatora profesijas standarta izstrādē.  Pēc kāda pusgada darba tapa projekts, ko apstiprināja 2010. gada 18. augustā Profesionālās izglītības un nodarbinātības trīspusējās sadarbības apakšpadome. Bet ar to sadarbība ar OVT tikai sākās. Kopā sākām izstrādāt apmācību programmas. Tehnikums aicināja mūs darba grupās, kurās regulāri piedalījās arī SIA «R Grupa» pārstāvji un SIA «Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūts» (MeKA) nodaļa – Meža mašīnu operatoru mācību centrs, kurš piedāvāja mežizstrādātājiem apgūt teorētiskās zināšanas un praktiskās iemaņas darbam ar meža mašīnām – harvesteru un forvarderu. OVT sniedzām arī atbalstu praktiskai apmācībai, iznomājot vienu no saviem simulatoriem par simbolisku samaksu. Mēs esam ļoti ieinteresēti, lai sadarbība turpinātos un esam gatavi kopā ar OVT meklēt jaunas sadarbības iespējas, jo mūsu interese pirmām kārtām ir nodrošināt, lai uz SIA «Intrac Latvija» tirgū pārstāvētās tehnikas strādātu kvalificēti un profesionāli meža mašīnu operatori. Kāpēc? Tas ir svarīgi ne tikai mums, bet arī mūsu klientiem, jo, nodarbinot augsti kvalificētus darbiniekus, uzņēmums spēj nodrošināt labāku tehnikas izmantošanas koeficientu un mazāk laika pavadīt dīkstāvē un servisā. SIA «Intrac Latvija» ir ieinteresēts arī savas komandas papildināšanā, kurā vēlas redzēt meža tehnikas mehāniķus, kas gatavi strādāt ar jaunāko un modernāko John Deere meža tehniku. Tādēļ mēs uz OVT skatāmies, kā uz sadarbības partneri, kuram esam gatavi sniegt maksimālu atbalstu, lai kopīgiem spēkiem izaudzinātu jaunus, talantīgus un kvalificētus darbiniekus, kuri spētu iekļauties mūsu augsti kvalificētajā kolektīvā.»

«Tas, cik strauji meža mašīnu operatoru un meža tehnikas mehāniķu apmācības kvalitāte paaugstināsies nākotnē, lielā mērā atkarīgs no OVT. Kā tiks saplānots instrumentu aprīkojums, ar ko mācību iestāde nodrošinās praktiskās nodarbības, atkarīgs no pareizas plānošanas. Novecojuši stendi un motori, protams, nedos gaidīto rezultātu. Kā speciālists savā nozarē varu teikt, ka mācību aprīkojums, protams, ir dārgs. Taču kopīgiem spēkiem ir jādomā, kā nodrošināt apmācību kvalitāti. Ja agrāk simulatori maksāja 60 -70 tūkstošus eiro, tad tagad John Deere ir izstrādājis jaunu simulatora veidu, kas maksā 12-15 tūkstošus eiro,» zina stāstīt Sergejs Sudarevs.

SIA «Intrac Latvija» ir vienīgais industriālās tehnikas tirdzniecības uzņēmums, kurā izveidota apmācību nodaļa. Apmācības orientētas uz to, lai apmācītu nevis strādāt mežā, bet pareizi ekspluatēt konkrētu, pie SIA «Intrac Latvija» iegādātu tehnikas modeli. Šobrīd apmācību nodaļā operatoriem tiek piedāvātas teorētiskās un praktiskās nodarbības. Atkarībā no tehnikas specifikas un operatoru sagatavotības pakāpes, tiek izstrādāta konkrēta apmācību programma.

 

Raksts: “Piedalās meža mašīnu operatoru un mehāniķu apmācībā”, Vineta Kalve, Meža Avīze, skat. 05.09.2013

Avots: http://www.mezaavize.lv/index.php?page=article&id=189&article=2855&lang=lat

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *