Kokskaidu granulu ražošanas apjomi un patēriņš apkurē Vācijā turpina pieaugt

2012.gadā Vācijā tika saražots vēsturiski lielākais koksnes granulu apjoms valstī – aptuveni 2,2 miljoni tonnu, kas salīdzinājumā ar 2011.gadā saražoto ir par 17% vairāk. Šogad augšupejoša tendence šajā rūpniecības sektorā turpinās – gada pirmo sešu mēnešu laikā, saskaņā ar Vācijas Enerģētiskās koksnes un granulu ražotāju asociācijas (Deutschen Energieholz- und Pellet-Verband e.V. – DEPV) statistikas datiem, valstī saražoti 1,07 miljoni tonnu granulu iepretim pērn šajā pašā laika periodā saražotajiem 1,04 miljoniem tonnu (+2,7%). Tas liecina, ka uzņēmumu īstenotie pasākumi nolūkā saglabāt stabilu ražošanas līmeni, neskatoties uz ierobežoto zāģskaidu pieejamību tirgū, bijuši rezultatīvi.

90% no visa Vācijā saražoto granulu apjoma veido premium kvalitātes granulas, kas atbilst Eiropas kopējā ENplus standarta prasībām. Līdz ar zāģskaidu iepirkuma izmaksu kāpumu augsto skujkoku zāģbaļķu cenu dēļ, granulu ražotāji šā gada jūlijā un augustā bija spiesti paaugstināt gatavās produkcijas pārdošanas cenas par 5 – 8 €/t. Piemēram, 6 tonnu kravas pārdošanas vidējā cena augustā Vācijas tirgū saskaņā ar granulu ražotāju asociācijas datiem sasniedza savu augstāko atzīmi pēdējo divu gadu laikā – 274,10 €/t, kas ir par 20% vairāk nekā 2012.gada augustā.

 

Raksts: “Halbjahresbilanz Pelletmarkt: Kontinuierliches Wachstum bei Pelletproduktion und Heizungen”, DEPV, publ. 29.08.2013

Avots:www.depv.de

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *