Tērvetes dabas parkā ienāk rudens noskaņas

Nemanot klāt ir rudens – pārmaiņu laiks dabā, kad kokos pamazām šur tur parādās pa kādai krāsainai lapai. Zirnekļi savus audeklus ievijuši starp zāles stiebriem. Rītos pļavās un mežmalās paceļas miglas vāli, bet gaisā jūtams patīkams, viegls dzestrums. Un ābelēs āboli – sārtiem vaigiem gozējas… Lai gan vasara jau šķietami garām, saulīte dienās vēl spīd spoži, un dienās tā gaisu iesilda siltu jo siltu. Izbaudīt šo laiku dabā aicina Tērvetes dabas parks, kur Rūķu sētā apmeklētājus laipni sagaidīs rūķu saime, kas, kā allaž, labprāt padalīsies ar kādu gudru padomu. Savukārt, Pasaku mežā vēl visu septembri un līdz pat oktobra vidum varēs sastapt draisko Sila raganiņu.

Skolēnu grupām ir iespēja ne tikai doties ar visu klasi jaukā pastaigā, bet arī uzzināt ko jaunu un interesantu par mežu un dabu, dodoties izzinošā ekskursijā kopā ar vides izglītības speciālistēm. Tērvetes dabas parks piedāvā gan izzinošu mācību ekskursiju 7.-9.klases skolēniem, gan speciāli sastādītu mācību ekskursiju 4.-6. klases skolēniem un izzinošu ekskursiju 1.-3.klases skolēniem.

Tāpat Tērvetes dabas parkā ikvienam ir iespēja laisties Mammadaba Dēkā, kas ir īpašs orientēšanās poligons, kura mērķis ir apvienot sportisku atpūtu ar meža izzināšanu. Mammadaba Dēka ir īpaša iespēja skolām, ģimenēm un jebkuram interesentam izbaudīt orientēšanās sportu reizē ar dabas izzināšanu četros Mammadaba objektos. Dēkaiņiem vajadzēs ne vien veiklas kājas, bet arī gudru galvu, jo katrā kontrolpunktā būs jāatrod saudzīgas mežsaimniecības pēdas. Skolām 2013. gada rudenī tiek piedāvāts laisties Mammadaba dēkā kopā ar orientēšanās instruktoru un iegūt 6 meistarības punktus par “Izzini mežu” ekskursiju Mammadaba meistarklasē. Tas nozīmē, ka vienu dienu nedēļā laikā no 16. septembra – 20. oktobrim katrā Mammadaba dēka objektā jūs sagaidīs instruktors ar kartēm, kompasiem, siltu tēju un ugunskuru un palīdzēs iepazīt orientēšanās sporta prieku. Šogad skolas savā starpā nesacenšas, bet visu dalībnieku aizpildītās rezultātu lapas oktobra beigās piedalās izlozē, kurā veiksmīgākajiem tiks pārsteiguma balvas no Mammadaba.

 

Raksts: “Tērvetes dabas parkā ienāk rudens noskaņas”, Mammadaba, publ. 05.09.2013

Avots: www.mammaba.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *