Pēdējo gadu lielāko apdrošināšanas atlīdzību If izmaksā koka granulu ražotājam

Šī gada sākumā If Apdrošināšana klienta SIA „New Fuels” koka granulu ražotnē notika eksplozija, nodarot klientam lielus materiālos zaudējumus un uz vairākiem mēnešiem pilnībā apstādinot ražotnes darbību. Lai uzņēmums spētu atjaunot savu darbību, If Apdrošināšana kompensēja klientiem nodarītos zaudējumus par kopējo summu 1.5 miljoni eiro.

​SIA „NewFuels” sadarbība ar If Apdrošināšana aizsākās jau 2010. gadā, kad SIA „New Fuels” veicot investīcijas 16 miljonu EUR apmērā, uzsāka jaunas granulu rūpnīcas darbību. Eksplozija SIA „New Fuels” koka granulu ražotnē notika šī gada janvārī. Eksplozijas radītie bojājumi bija tik spēcīgi, ka ražotnes darbība tika apturēta uz vairākiem mēnešiem. Negadījuma brīdī esošā SIA „NewFuels” apdrošināšanas programma paredzēja aizsardzību gan pašai rūpnīcai un visām iekārtām, gan komercdarbības pārtraukumam, kas varētu rastiem no kaitējuma rūpnīcai. Pusgada laikā, sadarbojoties  ar ārvalstu iekārtu piegādātājiem, granulu ražotnē tika pilnībā pārbūvēta krāsns un žāvētava, kā arī uzlabotas ekspluatācijas un drošības procedūras. Pašlaik uzņēmums jau atsācis ražošanu un saskaņā ar uzņēmuma plāniem, jau septembrī tas spēs sasniegt ražošanas apjomus, kādi tie bija pirms notikušās eksplozijas, kā arī, pateicoties veiktajiem uzlabojumiem, kāpināt gatavās produkcijas apjomus.

Šā gada martā līdzīga rakstura ugunsgrēks notika arī kāda Igaunijas uzņēmuma koka granulu ražotnē. Lai gan ražotnē nostrādāja automātiskā dzēšanas sistēma, 15 minūšu laikā tika nodarīti lieli zaudējumi vairākām iekārtām. Kopējais If P&C Insurance AS atlīdzības apmērs uzņēmumam bija gandrīz 600 000 eiro apmērā, kas pienācās kā kompensācija par īpašuma un komercdarbības pārtraukumu.

 

Raksts: “If izmaksā pēdējo gadu lielāko apdrošināšanas atlīdzību 1.5 miljonu eiro apmērā par ugunsgrēku koka granulu ražotnē”, If P&C Insurance AS, publ. 11.09.2013

Avots: http://www.if.lv/web/lv/parif/ifinforme/pages/atlidzibanewfuels.aspx

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *