Vienkoču dabas parks – vieta iedvesmai un atpūtai

Braucot pa Vidzemes lielceļu, ir vērts aiz Līgatnes piestāt un izlocīt kājas, apskatot Vienkoču dabas parku, kuram šogad aprit apaļa jubileja – 10 gadi. Apmeklētājiem 9,25 ha plašais dabas parks tika atvērts 2007. gadā. Tā veidotājs un īpašnieks ir Rīgas Tehniskās universitātes doktorants koktēlnieks Rihards Vidzickis.

Dabas parka izveides pamatkoncepcija – koka amatniecības un vienkoču izstrādājumu, kā arī iespējami maksimāla dabas materiālu izmantošanas un vides sakoptības popularizēšana. Parkā izveidotas vairākas zonas: muzeja teritorija; ainaviskā vide; neskartā daba; klasiskais dārzs; modernā zona; saimniecības zona, kur izvietotas neskaitāmas koka skulptūras – dzīvnieki, pasaku tēli un pēc vēstures avotiem veidoti objekti. Tādējādi, laika gaitā šis parks kļuvis par vienu no lielākajiem kokamatniecības simboliem Latvijā.

Dabas parka gravās iekārtotas miniatūras ūdensdzirnaviņas, uzbūvēti miniatūri vēsturisku ēku maketi. Kā viens no interesantākajiem maketiem atzīmējams Nurmižu muižas makets, kas veidots, vadoties pēc vecajiem foto materiāliem un plāniem, jo pati muiža vairs nav saglabājusies, bet bijusi viena no skaistākajām un modernākajām Latvijas klasicisma stila muižām. Vienkoču parkā uzstādīts arī Līgatnes pirmās papīrfabrikas „Handfabrik” makets. 2005. gadā Latvijas Amatniecības Kameras Dabīga koka apstrādātāju biedrības meistari izveidoja „moku placi”, atzīmējot 1905. gada revolūcijas un soda ekspedīcijas simtgadi. Guļbūves klētī iekārtota senā kokapstrādes darbnīca-muzejs, otrā guļbaļķu mājiņā iespējams padzīvot senā un dabiski iekārtotā vidē. Pa Līgatnes upi var veikt braucienu ar vienkoča laivu. Izveidots gaismu mežs, kur katru gadu oktobra pirmajā sestdienā notiek gadskārtējā Vienkoču parka Uguns nakts. Parkā ir iekārtotas arī telšu un ugunskuru vietas.

Šogad Vienkoču dabas parkā aktīvi uzsākti darbi pie Kokamatniecības muzeja būvniecības. Rihards Vidzickis sola, ka durvis tas vērs nākamā gada maijā, tieši Muzeju naktī.

 

Avots: http://www.vienkoci.lv/par.php

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *