Veiksmīgi noslēgti pirmie biržas darījumi par kurināmās koksnes piegādēm

Baltkrievijas Universālajā preču biržā rezultatīvi noslēgusies pirmo reizi organizētā koksnes brikešu un kurināmo granulu tirdzniecības sesija, kuras gaitā slēgti vairāki ilgtermiņa līgumi un realizēta visa pirkšanai piedāvātā produkcija: 6,8 tūkst. tonnu brikešu (par vidēji 96,29 eiro/t) un 7,4 tūkst. tonnu granulu (par vidēji 99,48 eiro/t). Biržas darījumos piedalījušies kopumā astoņi uzņēmumi no Beļģijas, Latvijas, Lietuvas, Polijas un Vācijas.

Līdz šim ar koksnes kurināmā realizāciju Baltkrievijā nodarbojās mežsaimniecības, un piegādes līgumi slēgti par dažādām cenām: vasaras periodā kurināmā cena svārstījusies no 73 līdz 85 eiro par tonnu, savukārt apkures sezonā – no 90 līdz 105 eiro. Kurināmo koksnes produktu tirdzniecības uzsākšana biržā pamatota ar to, ka pieprasījums pēc kurināmā pakļauts sezonālām svārstībām – noslēdzoties apkures sezonai, pircēju intereses strauji samazinās, kas daudzus ražotājus spiež strādāt noliktavām. Ja granulu tirdzniecība labi sokas arī vasaras mēnešos, tad briketes, kas Eiropas valstīs pamatā tiek patērētas siltumapgādē privātmāju sektorā, ražotājiem par labām cenām izdevies pārdot tikai gada aukstajos mēnešos.

Priekšlikums slēgt ilgtermiņa piegādes līgumus biržā pircējus ieinteresēja. Šādā gadījumā kurināmā pārdošanas cenas ir nemainīgas visu līguma izpildes laiku, kas biznesu padara krietni paredzamāku. Turklāt ilgtermiņa līgumi nodrošina piegāžu stabilitāti pircējiem un izlīdzina sezonālās tirgus svārstības ražotājiem, garantējot produkcijas noietu. Abu pušu saistību izpildes nodrošināšanai slēgtajos līgumos atrunātas augstas soda sankcijas.

 

Raksts: “На первых торгах древесными брикетами и топливными гранулами на БУТБ продано 100% выставленной продукции”, БЕЛТА, publ. 02.2013

Avots: http://www.butb.by/index.php?page=64&id=35027

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *