No ciedru bluķiem darinātās koka lampas gūst atzinību dizaina pasaulē

Gada laikā, kopš Kurzemes biznesa inkubatorā iestājās jau pieredzējuša galdnieka Ilmāra Miķelsona jaundibinātais uzņēmums SIA Brik, dizaina lampas, kas darinātas no masīviem, veciem Sibīrijas ciedra bluķiem jau labi novērtētas vairākās izstādēs.

Kā Latvijas dizaina paraugs tās aizceļojušas uz Latvijas vēstniecību ASV, Vašingtonā, lai tur papildinātu Latvijas dizaina lietu kolekciju. Tikko radīts arī komercprojekts – sadarbībā ar SIA ‘CasaDiVanna’ tapis mākslinieciska stila vannas istabas interjers. Oriģinālās lampas izstādītas un arī nopērkamas Rīgā nesen atklātajā mākslas telpā Look at Riga, Liepājā tās popularizē divi citi mazie uzņēmumi – kafejnīca ‘Darbnīca’ un radošā telpa ‘Ideju bode’. Oktobrī uzņēmējs ar savu produkciju dosies uz gadatirgu Vācijā.

Lampu dizains ir Ilmāra paša ideja, kas radās, kad viņa rokās nejauši nonāca vecs Sibīrijas ciedra bluķis. Kaut ko īpašu, ekskluzīvu viņam paticis darināt vienmēr – ar Ilmāra rokām tapušas, piemēram, oriģinālas stila mēbeles. Lampas dizaina ideja dzimusi tik skaidra, ka sākumā licies – tā ir kaut kur nejauši redzēta un palikusi zemapziņā. Izstrādājot koka detaļas, tiek saglabāts koka dabīgais un pirmatnīgais izskats, izceļot koksnes šķiedru, tekstūru, zarus un plaisas. Koka dabīgie defekti veido katras lampas īpašo izskatu, tāpēc nav divu vienādu lampu. Uzņēmumā tapušās koka lampas pielāgojamas kā interjera objekti gan telpās, gan ārpus tām izgaismošanai un mājīgas noskaņas radīšanai, no kā arī cēlies lampas nosaukums – „Noskaņa”.

 

Raksts: “Rada mākslu no veciem bluķiem”, Vēsma Lēvalde, Dienas Bizness, publ. 17.09.2013

Avots: www.db.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *