Zāģmateriālu izlaides apjomi Lielbritānijā gada pirmajā pusē sarukuši par 5%

2013.gada pirmo sešu mēnešu laikā Lielbritānijā tika saražots par 5% mazāk zāģmateriālu nekā gadu iepriekš – kopumā 190 tūkst.m3. Tajā pašā laikā plātņu ražošanas segmentā bija vērojama pretēja tendence, ziņo Lielbritānijas kokmateriālu tirgotāju federācija (Timber Trade Federation, TTF).

Skujkoku zāģmateriālu imports šajā laika periodā Lielbritānijā samazinājās par 6% salīdzinājumā ar importu 2012.gada I pusgadā, lapkoku zāģmateriālu imports – par 14%, turpretī saplākšņu imports audzis par 3%. Vislielākais kritums iezīmējies OSB un MDF plātņu segmentā, kur importa apjomi gada griezumā raugoties sarukuši par attiecīgi 37% un 5%. Federācijas eksperti šādu rādītāju kritumu skaidro ar būtisko piegāžu apjomu samazinājumu no Zviedrijas.

Skujkoku koksnes imports Lielbritānijā 2013.gada I pusgadā sastādīja 157 tūkst.m3, kur 87% veidoja piegādes no Zviedrijas. Lapkoku segmentā koksnes piegādes apjomi palielinājās vienīgi no Francijas un Igaunijas. Samazinoties piegādes apjomiem no citām valstīm, šajā segmentā nedaudz audzis ASV tirgus īpatsvars. Pavisam Lielbritānijā gada pirmo sešu mēnešu laikā ievesti 191 tūkst.m3 lapkoku koksnes. Saplākšņu piegādes apjomi auguši vienīgi no Somijas un Krievijas (par attiecīgi 9,5% un 6%). Turpretī no Ķīnas un Malaizijas saplākšņu imports gada griezumā sarucis par 6% un 7%.

Kokskaidu plātņu imports Lielbritānijā sasniedza 276 tūkst.m3, kas ir par trešdaļu (31%) vairāk nekā 2012.gada I pusgadā. Šī veida plātņu vadošās piegādātājvalstis Lielbritānijas tirgum ir Spānija un Portugāle, no kurām šogad ievests par attiecīgi 2 un 3 reizēm vairāk produkcijas nekā gadu iepriekš.

 

Raksts: “В 1 полугодии 2013 г. производство пиломатериалов в Великобритании снизилось на 5% до 190 тыс. м3”, Lesprom Network, publ. 17.09.2013

Avots:www.lesprom.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *