Skujkoku saplākšņu imports Vācijā otrajā ceturksnī palielinājies par 26%

Pēc samazinājuma 5% apmērā gada pirmajos trīs mēnešos, otrajā ceturksnī Vācijā ievesto skujkoku saplākšņu apjoms gada griezumā palielinājās par 26% un sasniedza 134,96 tūkst.m3, liecina Federālā statistikas biroja (Statistischen Bundesamtes) sniegtā informācija.

Tik nozīmīgs kāpums saistīts galvenokārt ar ievērojami lielākiem piegādes apjomiem no Brazīlijas, kas sasniedza kopumā 82,09 m3 (+61%). Jāpiebilst, ka arī pirmajos trīs mēnešos no Brazīlijas šogad Vācijā tika ievests nedaudz vairāk skujkoku saplākšņu nekā gadu iepriekš (5%), kamēr no citām valstīm šo koksnes izstrādājumu imports samazinājās. Tāpat laika posmā no aprīļa līdz jūnijam, raugoties gada griezumā, Vācijā palielinājies skujkoku saplākšņu imports no Čehijas (+75%), Čīles (+57%) un no Francijas (+7%).

Uz šī fona spilgti izcēlās importa kritums no Ķīnas (gada griezumā par 76%), kas saistīts ar jaunās ES Kokmateriālu Regulas (Timber Trade Regulation, EUTR) stāšanos spēkā ar šā gada 3. martu. Arī Vācijas kokapstrādātāju asociācija (Säge- und Holzindustrie Verband)  atzīmējusi, ka līdz ar jauno kokmateriālu starptautisko tirdzniecību regulējošo standartu stāšanos spēkā un ratifikāciju Vācijā, tropu koksnes izstrādājumu imports valstī šogad būtiski samazinājies.

Kopumā šā gada pirmajos sešos mēnešos Vācijā ievests par 6% vairāk skujkoku saplākšņu nekā 2012. gada pirmajā pusē.

 

Raksts: “Во 2 кв. 2013 г. Германия увеличила импорт фанеры на 26%”, Lesprom Network, publ. 19.09.2013

Avots: www.lesprom.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *