Mazsalacas novadā atjaunota garākā dabas taka Ziemeļvidzemē

20.septembra rīts netālu no Ramatas ietekas Salacā sākās ar lielu rosību. Ap pusdesmitiem rītā no Mazsalacas vidusskolas autobusa te sabira prāvs pulks skolēnu, ieradās Vidzemes augstskolas tūrisma zinību studentu grupa, pulciņš vietējo nūjošanas entuziastu un novada pašvaldības pārstāvji, kurus sagaidīja Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) Vidzemes reģiona administrācijas speciālisti. Iemesls kopā sanākšanai tieši šeit bija atjaunotās Dauģēnu dabas takas atklāšanas pasākums.

Dabas taka atjaunota pateicoties Kohēzijas fonda finansētā projekta «Antropogēno slodzi samazinošās un informatīvās infrastruktūras izveide Natura 2000 teritorijās» īstenošanai, ko DAP veic visā Latvijā. Atjaunotais takas posms ieguvis uzlabotu segumu 4,2 km garumā. Iešanu atvieglo izbūvētās kāpnes stāvākajās nogāzēs un tiltiņi pār avotainākām vietām. Takas posmā ir izveidotas arī 3 jaunas atpūtas vietas ar galdiem, soliem un ugunskura vietām, bet visā dabas parka «Salacas ieleja» teritorijā ir pieejamas jau 16 kvalitatīvas atpūtas vietas gan laivotājiem, gan kājniekiem un velobraucējiem. Šobrīd visa Dauģēnu taka turpat vai 10 km garumā ir marķēta, bet pie Skaņākalna tā pāriet apmēram 3 km garajās Skaņākalna parka takās, ko šogad papildinājusi jauna informatīvi izklaidējoša taka ar interaktīviem objektiem «Putni salido mājās».

Aptaujājot klātesošos par takas kvalitāti, secinājums ir viens – ejot pa uzlabotas kvalitātes taku, vairāk laika var veltīt dabas vērošanai un baudīšanai, jo tagad takā ir «drošuma» sajūta.

 

Raksts: “Ziemeļvidzemes garākās takas atklāšana”, Zane Rubene, Dabas aizsardzības pārvalde, publ. 23.09.2013

Avots: http://www.daba.gov.lv/public/lat/zinas/1604/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *