Palielināts atbalsts komersantiem par ieguldījumiem inovāciju attīstībā

Ministru kabineta sēdē š.g. 24.septembrī konceptuāli atbalstīts Ekonomikas ministrijas ierosinājums palielināt kopējo atbalsta apmēru līdz 40 miljoniem latu Augstas pievienotās vērtības investīciju (APV) programmas trešajā kārtā un piešķirt APV ceturtajai kārtai papildus 24,7 miljonus latu, kas ļaus palielināt atbalsta intensitāti vienam projektam no sākotnējiem 35% līdz 45% un līdz ar to arī palielināt vienam projektam maksimālo atbalstā izmaksājamo summu līdz 900 000 latu.

Projektu iesniegumu pieņemšana Augstas pievienotās vērtības investīciju programmas trešajā kārtā tika uzsākta š.g. 2.septembrī. Pēc iepriekšminēto grozījumu apstiprināšanas projektu iesniegumu pieņemšana trešajā kārtā tiks pagarināta par mēnesi no MK noteikumu grozījumu spēkā stāšanās dienās, līdz ar to plānots projektu pieņemšanu beigt novembrī (līdz šim bija plānots, ka tā noslēgsies 31.oktobrī). Projektus plānots izvērtēt trīs mēnešu laikā – līdz 2014.gada februārim. Plānots, ka Augstas pievienotās vērtības investīciju programmas trešās un ceturtās kārtas ietvaros tiks atbalstīti vismaz 72 projekti, kuru kopējais investīciju apjoms būs vismaz 144 milj. Ls. Visi projekti būs jāpabeidz līdz 2015.gada 15.septembrim.

Programmas „Augstas pievienotās vērtības investīcijas” mērķis ir stimulēt vietējos komersantus veikt ieguldījumus zināšanu vai tehnoloģiju intensīvajos projektos, kā arī piesaistīt ārvalstu investīcijas jomās ar augstu pievienoto vērtību, tādejādi veicinot jaunāko tehnoloģiju pārnesi no ārvalstīm. Aktivitātes ietvaros finansējums tiks piešķirts ieguldījumiem pamatlīdzekļos, proti, jaunu iekārtu un aprīkojumu iegādei, kas palīdz uzņēmumam modernizēties, sākt jaunu, ienesīgāku preču vai pakalpojumu ražošanu.

Mazie un vidējie komersanti projektu īstenošanu varēs uzsākt no brīža, kad projekts iesniegts Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā (LIAA), bet lielie komersanti – pēc LIAA veiktās pārbaudes projekta īstenošanas vietā. Līdz šim Augstas pievienotās vērtības investīciju programmas pirmajā un otrajā kārtā kopā atbalstīti jau 37 projekti, kuru kopējais investīciju apjoms ir 207 milj. Ls, no kuriem 73,6 milj. Ls ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējums.

 

Raksts: “Tiks palielināts finansējums komersantu atbalstam par ieguldījumiem inovācijas attīstībai”, Evita Urpena, Ekonomikas ministrija, publ. 24.09.2013

Avots: http://www.em.gov.lv/em/2nd/?lang=lv&id=33501&cat=621

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *