Talsu biznesa inkubatorā jaunuzņemto koka māju ražotāju konkurence nebaida

Nesen VATP Talsu biznesa inkubatoram pievienojušies divi jauni uzņēmumi. Uzņēmumiem piešķirtais atbalsts saistīts gan ar mārketinga plāna izstrādi, gan ar vizīšu organizēšanu ārpus Latvijas, gan ar finansiālas palīdzības sniegšanu. Viens no biznesa inkubatorā jaunuzņemtajiem uzņēmumiem ir SIA Scandihouses. Par to, kā pareizi attīstīt biznesu un kāda ir konkurence koka ēku ražošanas nišā, portālam Nekrize.lv stāsta SIA Scandihouses vadītājs Edgars Strolis.

„Sākot domāt par uzņēmuma attīstīšanu, viens no manām paziņām ieteica painteresēties par atbalsta iespējām biznesa inkubatorā. Iepazīstoties tuvāk ar atbalsta iespējām, biju nedaudz pārsteigts, kādēļ daudzi uzņēmēji tās neizmanto, jo bieži vien nākas dzirdēt par to, cik grūti ir uzsākt biznesu. Uzskatu, ka biznesa inkubators ir īstā vieta, kur realizēt savu sapni par uzņēmumu. Plānojam ražot mazstāvu koka paneļu ēkas. Uzņēmuma pamatprodukcijas klāsts sastāvētu no tādām produktu līnijām kā koka paneļu dzīvojamās un administratīvās ēkas, atpūtas un pirts ēkas, kā arī koka paneļu palīgēkas un garāžas. Ja tā var teikt, biznesa idejai patlaban ir dota otra iespēja. Treknajos gados bija laba sadarbība ar Somijas uzņēmumu, kura ražotās koka ēkas izplatījām Latvijā. Turklāt līdztekus izveidojām arī savu ražotni. Tolaik bizness, protams, attīstījās strauji. Taču, kad ekonomikas „burbulis” plīsa, pieprasījums kā jau daudzās nozarēs kritās, un uzņēmumu nācās likvidēt. Tā kā tagad vairāk vai mazāk esam atkopušies no krīzes, mēģinām no jauna uzsākt biznesu.

Patlaban galvenie ieguldījumi saistīti ar mārketingu. Mūsu filozofija balstās uz to, ka sākumā jāizpēta tirgus un tad var domāt par ražošanu, jo nav jēgas uzturēt ražošanas telpas, ja „virpas nerūc”. Tādēļ pirmais biznesa attīstības posms, kurā galvenokārt ieguldām līdzekļus, ir tirgus izpēte un potenciālo sadarbības partneru meklēšana. Ņemot vērā, ka patlaban Latvijā neredzam lielas iespējas nopelnīt, mūsu mērķis ir startēt ārvalstu tirgos. Plānojam, ka galvenais noieta tirgus būs Ziemeļeiropas un daļēji arī Baltijas valstis.

Kaut gan pēdējo gadu laikā Latvijā ir palielinājies koka ēku ražotāju skaits, mūs nebaida konkurence. Ārvalstu tirgi bieži vien ir sastapušies ar kvalitātes problēmām, un diemžēl daudzi no ražojumiem ir nākuši tieši no Latvijas. Jāteic, ka konkurence nebaida arī citu (pozitīvu) iemeslu dēļ. Tostarp, mums ir gan diezgan liela pieredze koka ēku ražošanā, gan portfolio ar klientiem, kuri treknajos gados vēl paspēja iegādāties mūsu produkciju un kuri ir apmierināti ar to. Tā kā pirms tam strādājām ar somiem, kuri jau sen nodarbojas ar koka ēku ražošanu, produkcijas veidošanā izmantosim viņu pieredzi un tehnoloģijas. Konkurence, protams, pastāv. Taču, veicot cenu un kvalitātes analīzi, sapratām, ka mūsu piedāvātās koka ēkas ir diezgan konkurētspējīgas.”

 

Raksts: “Koka ēku ražošanas niša vēl ir brīva”, portāls Nekrize.lv, publ. 26.09.2013

Avots: http://nekrize.lv/koka-eku-razosanas-nisa-vel-ir-briva/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *