2014. gada valsts budžetā pievērsta būtiska uzmanība Latvijas lauku attīstībai

Līdz ar 2014. gada valsts budžeta pieņemšanu lauksaimniekiem un pārtikas produkcijas ražotājiem tiks saglabāti esošie, kā arī ieviesti jauni nodokļu atvieglojumi, kas ļaus būtiski samazināt nodokļu slogu lauksaimniecības un ar to saistīto nozaru uzņēmumiem.

Panākts, ka tiek ierobežota lauksaimniecībā izmantojamās (LIZ) zemes izpārdošana ārzemniekiem, kuri neveic ražošanu Latvijā, bet investē savus brīvos līdzekļus zemes iegādē Latvijā. No 2014. gada 1. jūlija līdz 2016. gada 1. jūlijam jebkurš LIZ pārdevējs varēs saņemt atbrīvojumu no iedzīvotāju ienākuma nodokļa, ja šo zemi pārdos lauksaimniekam, kurš to izmantos lauksaimnieciskās produkcijas ražošanā. Savukārt grozījumi Imigrācijas likumā nodrošinās, ka turpmāk ārzemnieki nevarēs iegūt termiņuzturēšanās atļauju, ja viņu iegādājamā nekustamā īpašuma sastāvā ietilps lauksaimniecībā izmantojamā zeme un/vai meža zeme.

Ar nākamā gada valsts budžeta apstiprināšanu paredzēts, ka samazināta subsidētās elektroenerģijas nodokļa likme 5% apmērā tiks piemērota ne tikai centralizētai siltumapgādei pieslēgtām koģenerācijas stacijām, bet arī kokapstrādes uzņēmumiem, kuri izmanto koksnes biomasu, tādējādi samazinot subsidētās elektroenerģijas nodokļa slogu tiem ražotājiem, kas efektīvi un lietderīgi izlieto saražoto siltumenerģiju savas saimnieciskās darbības nodrošināšanai, ražojot augstvērtīgu un eksportspējīgu produkciju.

Ar nākamā gada valsts budžeta apstiprināšanu ir dotas tiesības atbilstīgajām mežsaimniecības pakalpojumu kooperatīvajām sabiedrībām piemērot atvieglotu uzņēmumu ienākuma nodokļa maksāšanas kārtību pārpalikuma daļai, kas veidojusies jau par 2013. taksācijas gadu. Ar šo nodokļa atvieglojumu tiks veicināta mežsaimniecības pakalpojumu kooperatīvo sabiedrību veidošanās un aktīvāka meža īpašnieku iesaistīšanās mežsaimniecības pakalpojumu kooperatīvajās sabiedrībās.

 

Raksts: “2014. gada valsts budžetā pievērsta būtiska uzmanība Latvijas lauku attīstībai”, Dagnija Muceniece, ZM, publ. 07.11.2013

Avots: http://www.zm.gov.lv/index.php?sadala=2291&id=15952

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *