Baltkrievija un Igaunija plāno paplašināt sadarbību mežsaimniecības jomā

Baltkrievijas un Igaunijas mežizstrādes kopuzņēmumus plānots izveidot Vitebskas, Minskas un Mogiļevas apgabalos.

Kā ziņu aģentūru BELTA informējusi Baltkrievijas Mežsaimniecības ministrijas preses sekretāre Ružena Novickaja, jautājumi par abu valstu sadarbību meža nozarē apspriesti Baltkrievijas delegācijas vizītes laikā Tallinā. Sarunas par kopuzņēmumu izveidi Baltkrievijas teritorijā veiktas ar vairākiem Igaunijas meža nozares uzņēmumu vadītājiem. Iespēja izveidot kopuzņēmumus pamatā apsvērta mežizstrādes jomā. Tikšanās rezultātā Vitebskas, Minskas un Mogiļevas mežsaimniecības apvienību vadītājiem uzdots noslēgt pārrunas ar iesaistītajiem Igaunijas uzņēmējiem jau līdz šā gada 1.decembrim.

Vairāki mežizstrādes uzņēmumi ar Igaunijas kapitālu Baltkrievijā jau strādā un veiksmīgi attīstās. Tāpat vizītes laikā Baltkrievijas delegācija pieredzes apmaiņas nolūkā iepazinās ar Igaunijas mežsaimniecības, mežizstrādes un kokapstrādes uzņēmumu darbību, un pārrunu gaitā panākta vienošanās par lielāku Baltkrievijas koksnes produktu eksportu uz Igauniju.

Nākotnē plānots īstenot abu valstu sadarbības projektus arī meža atjaunošanas, apsaimniekošanas, aizsardzības, inventarizācijas jomā, koksnes ģenētikas, selekcijas u.c. saistītajās jomās. Attiecīgo protokolu par turpmāko sadarbību parakstīs Baltkrievijas Mežsaimniecības ministrijas un Igaunijas Vides ministrijas vadītāji.

 

Raksts: “БЕЛОРУССКО-ЭСТОНСКИЕ ЛЕСОЗАГОТОВИТЕЛЬНЫЕ ПРЕДПРИЯТИЯ ПЛАНИРУЕТСЯ СОЗДАТЬ В ТРЕХ ОБЛАСТЯХ СТРАНЫ”, БЕЛТА, publ. 12.11.2013

Avots: http://www.mlh.by/ru/news/2227.html

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *