Ar šķeldu katlumājas atklāšanu noslēdzas Liepājas siltumapgādes modernizācija

21. novembrī svinīgi atklāta SIA „Liepājas enerģija” ar šķeldu kurināma 30 MW jaudīga katlu māja, kas ir ceturtais un noslēdzošais uzņēmuma investīciju projekts, kas īstenots saskaņā ar Investīciju un attīstības plānu 2009.- 2013. gadam, piesaistot ES Kohēzijas fonda finansējumu.  Īstenojot investīciju projektus, SIA „Liepājas enerģija” ir samazinājusi siltumenerģijas tarifu par 22%, siltuma zudumus vairāk kā divas reizes un palielinājusi uzņēmuma efektivitāti par 28%. Līdz ar biomasas katlu mājas darbības uzsākšanu aptuveni 60% siltumenerģijas uzņēmums saražos, izmantojot vietējo atjaunojamo energoresursu – koksnes šķeldu.

Biomasas katlumāja ir nozīmīga komponente ES Kohēzijas fonda projektā „Siltumavota rekonstrukcija Kaiju ielā 33, Liepājā”. Projekta  kopējās attiecināmās izmaksas ir  ~ 8,1  milj. latu no kuriem 50% ir ES līdzfinansējums. Tā ietvaros uzbūvēta katlu māju, kurā uzstādīti divi mūsdienīgi, ar šķeldu kurināmi ūdens apkures katli, katrs ar jaudu 15 MW, komplektā ar visām nepieciešamajām palīgiekārtām, izbūvētas kurināmā noliktavas, kā arī rekonstruēti vecie katli. Jaunajā katlumājā siltumenerģijas ražošanai izmantos vietējo kurināmo – koksnes šķeldu, kas dod iespēju vēl par ~40% samazināt importētās dabas gāzes īpatsvaru uzņēmuma kurināmā bilancē.

Anatolijs Suškovs, SIA „Liepājas enerģija” valdes priekšsēdētājs: „Biomasas katlumāja ir kārtējais, ekonomiski pamatotais projekts, kas ir vērsts uz uzņēmuma efektīvu darbību ilgtermiņā un apliecina, ka mūsdienīga centralizēta siltumapgāde ir prognozējams, perspektīvs un konkurētspējīgs pakalpojums.”

Jauno siltuma avotu, tāpat kā līdzās esošo biomasas koģenerācijas staciju būvēja AS „UPB”, kuras piedāvājums atzīts par saimnieciski izdevīgāko, piesaistot vienus no vadošajiem ar biomasu darbināmu iekārtu ražotājiem pasaulē  –  Austrijas kompāniju „Polytechnik”.

 

Raksts: “Atklāj jauno biomasas katlu māju”, SIA „Liepājas enerģija”, publ. 21.11.2013

Avots: http://www.liepajasenergija.lv/513-atklaj-jauno-biomasas-katlu-maju

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *