RTU radošo industriju centrā Ķīpsalā apskatāma izstāde “Skaists koks”

RTU Kokapstrādes darbnīcā Āzenes ielā 18 dabiska koka apstrādes amata meistars Harijs Stradiņš š.g. 14. novembrī atklāja izstādi  – izglītojoši atraktīvu redzējumu uz koku, kas būs skatāma vienu mēnesi. Atklājot izstādi Latvijas Amatniecības kameras (LAK) vadītājs Vilnis Kazāks aicināja klātesošos domās uz mirkli  aizklīst vispilnīgākajā  meistardarbnīcā – civilizācijas nesabojātos laukos, mežos un purvos, kur absolūti nekas nav lieks, kur  visam ir sava jēga un nozīme. Izstāde ir savdabīgs meistara redzējums par dažādu koka daļu unikālām iezīmēm un par to izmantošanas iespējām cilvēka dzīves telpas veidošanā. Izstādē apskatāmas klasiskā galdniecībā neizmantojamas, tomēr pašapziņu un iztēli rosinošas, skaistas koka daļas.

Harijs Stradiņš dabas formu mēbeles gatavo no ozola – koka, kas audzis mūsu platuma grādos. Gluži tāpat kā dabā nav divu vienādu koku, tā nav iespējams izgatavot precīzas meistara un dabas kopdarbā radušās mēbeļu kopijas. Strādājot pie katra darba, kokapstrādes meistars Harijs lielu laiku velta materiāla formas īpatnību izpētei. Koksnes zilējumi, kukaiņu pēdu raksti, zaru vietas, tekstūras īpatnības, iedobumi, dobumi un ieaugušie svešķermeņi tiek izcelti, pārvēršot defektus efektā, kas piešķir katrai koka detaļai savu neatkārtojamību.

Stradiņa meistardarbnīcā unikālās masīvkoka mēbeles tiek izgatavotas no rūpīgi atlasītām koka daļām un zāģmateriālu klāsta. Meistardarbnīcā top individuāli projekti – unikālas masīvkoka mēbeles ar ‘dvēseli’ privātai vai sabiedriskai izmantošanai. No koka darināti arī aksesuāri, kas lieliski papildina telpā esošās masīvkoka mēbeles, radot mājīguma sajūtu, kā arī elementi eksterjeram (māju zīmes, skulpturāli veidojumi no dažādām koka daļām, norādes un atraktīvi elementi parkos). Stradiņa meistardarbnīca izstrādā arī dizainus prezentācijas un korporatīvajām balvām un suvenīriem. Ir izveidojusies veiksmīga sadarbība ar Latvijas un ārvalstu uzņēmumiem, kuri izvēlās apbalvot savus darbiniekus, klientus, sadarbības partnerus, ar Stradiņa meistardarbnīcā izgatavotiem unikāliem priekšmetiem.

Kopumā kopš darbošanās uzsākšanas 1997.gadā meistars radījis vairākus simtus unikālu mēbeļu un izstrādājumu, kas nonākuši vairāk kā 10 pasaules valstīs.

 

Raksts: “Harija Stradiņa izstādi atklājot”, Vilnis Kazāks, publ. 14.11.2013

Avots: http://vilniskazaks.blogspot.com/2013_11_01_archive.html

http://www.stradinsh.com/kontakti/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *