Jaunās bibliotēkas ēku apmēbelēs vietējie mēbeļu ražotāji

Latvijas Nacionālās bibliotēkas jauno ēku, sauktu arī par Gaismas pili, par 3,49 milj. latu apmēbelēs četru pašmāju uzņēmumu šim nolūkam izveidota pilnsabiedrība 4 MB. Tās izveidotāji ir SIA Daiļrade koks, SIA Coppa Ltd, SIA Pinus E un SIA Kate.

„Līgums ar Kultūras ministriju ir parakstīts, tagad jāatrota piedurknes darbam,” situāciju lakoniski komentē jaunizveidotās pilnsabiedrības pārstāvis, SIA Pinus E valdes priekšsēdētājs Aivars Einauss. Tā kā līgumā paredzētais mēbeļu piegādes termiņš ir tikai seši mēneši, kuru laikā jāpaspēj ne tikai saražot, bet arī piegādāt pasūtīto, ražotājiem būs jāsaspringst. Šis ir Latvijas neatkarības laikā lielākais publiskais mēbeļu iepirkums valsts vajadzībām. „Tāpēc jau tika izveidota uzņēmumu apvienība jeb pilnsabiedrība, lai, viens otram palīdzot un katram darot to, ko prot vislabāk, varētu sekmīgi īstenot šo pasūtījumu,” tā uz jautājumu, vai šādu pasūtījumu varētu īstenot viens atsevišķs uzņēmums, atbild A. Einauss.

„Tas ir simboliski, ka pašmāju ražotāji piegādās mēbeles jaunajai Nacionālajai bibliotēkai,” secina asociācijas ‘Latvijas mēbeles’ izpilddirektors Andris Plezers. Arī Latvijas Kokrūpniecības federācijas izpilddirektors Kristaps Klauss apsveic uzņēmējus ar šo pasūtījumu un pauž atzinību Kultūras ministrijai kā mēbeļu iepirkuma konkursa organizatoram par izstrādāto nolikumu, kurā esošie nosacījumi ļāvuši veiksmīgi konkursā startēt arī pašmāju ražotājiem.

 

Raksts: “Latvijas ražotāji apmēbelēs jauno bibliotēku”, Māris Ķirsons, publ. 20.12.2013

Avots: Laikraksts “Dienas Bizness”, Nr.229 (4634)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *