Dabas parkā Ogres Zilie kalni noslēdzies vēl viens vērienīgs projekts

Līdzdarbojoties divām pašvaldībām, valsts centrālā daļa kļuvusi par vienu tūrisma objektu bagātāka – dabas parkā ”Ogres Zilie kalni” 2013.gada 19. decembrī atklāts iespaidīgais – 30,4 metrus augstais koka skatu tornis. Atklāšanā piedalījās Ogres un Ikšķiles novada pašvaldību pārstāvji, Ogres un Ikšķiles tūrisma attīstības aģentūras darbinieki, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvji un citi interesenti. Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš norādīja, ka īstenotais projekts ir labs piemērs tam, ka divas pašvaldības var vienoties un realizēt kopīgus projektus. Kā nākamo soli dabas parka attīstībā Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs minēja slēpošanas trašu projekta īstenošanu. Trases izbūve paredzēta 2014. gadā, bet trases apgaismojuma izbūve – 2015. gadā.

Skatu torņa izbūve ir viens no dabas parka labiekārtošanas plānotajiem darbiem, kurus organizē „Ogres un Ikšķiles tūrisma attīstības aģentūra”. Objekta būvniecības darbi uzsākti 2013. gada augustā pēc iepirkuma procedūras rezultātu apstiprināšanas. Torņa būvniecība izmaksājusi vairāk nekā 70 000 latu, no kuriem 50 000 ir valsts finansējums. Vasarā Dubkalnu ezera stāvkrastā ierīkota arī skatu platforma, galdi ar soliem atpūtai un informatīvais stends apmeklētājiem.

Pērn dabas vērtību izziņas veicināšanas nolūkā Latvijā kopumā atklāti vairāki jauni skatu torņi. Vienlaikus ar vasaras sezonas atklāšanu, jauns koka skatu tornis (39 metrus augsts) maija pirmajā pusē oficiāli tika atklāts vienā no tūristu iecienītākajām vietām Latvijā – Tērvetes dabas parkā, kas šobrīd ir viena no dižākajām koka konstrukcijām  Latvijā. Jūnija vidū pabeigta divu jaunu skatu torņu būvniecība Sedas purvā. Ar mērķi sniegt iespēju sakārtotā vidē tuvāk izzināt un iepazīt Latvijas purvāju specifiku, labiekārtošanas darbu ietvaros jauns koka skatu tornis pērn izbūvēts arī Cenas tīrelī. Savukārt rudenī atklāts 27 m augstais Kristakrūga tornis Teiču dabas rezervātā un 20 m augstais skatu tornis dabas parkā “Numernes valnis”.

 

Raksts: “Atklāts un iesvētīts Zilo kalnu skatu tornis”, Ogres novada pašvaldība, publ. 19.12.2013

Avots: http://www.ogresnovads.lv/lat/zinas__jaunumi/?page=1&doc=16153

FOTO GALERIJA

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *