Paplašināts mezanīna aizdevumu potenciālo saņēmēju loks

Ministru kabineta sēdē šodien, 7.janvārī, atbalstīti Ekonomikas ministrijas rosinātie grozījumi mezanīna aizdevumu programmā, kas paplašina mezanīna aizdevumu potenciālo saņēmēju loku, kā arī pagarina programmas darbības termiņu.

Mezanīna aizdevums ir ilgtermiņa aizdevums, kas ir ar paaugstinātu kredīta risku, subordinēts attiecībā pret bankas sniegto aizdevumu un pastarpināts ar zemāku nodrošinājuma kārtu nekā bankas aizdevums. Lai sekmētu iespējas attīstīt ražošanu, mezanīna aizdevums turpmāk būs pieejams arī nekustamo industriālo īpašumu attīstīšanai. Tāpat turpmāk mezanīna aizdevumu varēs saņemt arī vairumtirdzniecības un mazumtirdzniecības nozarē strādājošie komersanti, kā arī atbalsts tiks sniegts projektiem, kas paredz saimnieciskās darbības veikšanai nepieciešamo iekārtu iegādi un tālāku iznomāšanu, saglabājot ierobežojumu attiecībā uz sadzīves iekārtu nomu.

Mezanīna aizdevumu programma ir viena no ES fondu plānošanas perioda 2007.-2013.gadam programmām. Lai nodrošinātu programmas darbības nepārtrauktību, esošās programmas darbības termiņš pagarināts līdz šā gada 30.jūnijam. Šādu termiņu šobrīd nosaka Latvijas reģionālās atbalsta kartes termiņa pagarinājums, savukārt programmu ir plānots pagarināt arī turpmāk un pielāgot to jaunā ES regulējuma prasībām.

Mezanīna aizdevumus komersanti var saņemt Latvijas Garantiju aģentūrā, papildu informācija par tiem pieejama aģentūras mājas lapā: http://www.lga.lv/index.php?id=54.

 

Preses relīze:”Paplašināts mezanīna aizdevumu potenciālo saņēmēju loks”, Evita Urpena, Ekonomikas ministrija, publ. 07.01.2014

Avots: http://www.em.gov.lv/em/2nd/?lang=lv&id=33743&cat=621

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *