Latvijas paviljons izstādē “Expo Milano 2015” tiks veidots ozola formā

Ministru kabinets 2012.gadā atbalstīja piedāvājumu nākošajā “World Expo” izstādē Latvijas ekspozīciju veltīt ekosistēmas pilnveidošanai, par Latvijas ekspozīcijas moto apstiprinot „Dzīvības drava”, kas aicina Latvijas ekspozīciju veltīt bioloģiskajai daudzveidībai, eko un zaļajai ekonomikai. Ekonomikas ministrijas izveidotā iepirkuma komisija noslēgusi sarunu procedūru ar abiem metu konkursa pretendentiem, kuru piedāvājumi 2013. gada septembrī tika atzīti par labākajiem Latvijas dalībai starptautiskajā izstādē EXPO MILANO 2015. Izvērtējot abu piedāvājumu paviljonu arhitektonisko veidolu, saturiskos piedāvājumus, plānoto pasākumu programmas un mārketinga aktivitātes, Ekonomikas ministrija noslēgusi iepirkuma līgumu par Latvijas dalības realizēšanu izstādē ar komandītsabiedrību „EXPO 2015″, kurā ietilpst SIA „Positivus Event”, SIA „MADE arhitekti”, Rolands Pēterkops un SIA „McCANN Rīga”.

Latvijas paviljona ēka tiks veidota kā ozols ar plašu atvērto telpu zem koka lapotnes, kas izstādes apmeklētajiem ļaus piedzīvot Latvijas dabas sajūtu. Koncepta pamatā ir parādīt vairāk nekā 140 dalībvalstīm un vairāk nekā miljonam paviljona apmeklētāju Latviju kā „eco by default” – valsti, kurā gadu simtiem ir uzkrātas un saglabājušās zināšanas par dabisku ekosistēmu. Kamēr citas valstis pasaulē šobrīd vēlas atgriezties pie neskartas dabas, ekoloģiskiem produktiem un materiāliem, Latvijai pietāte pret vidi ir viena no raksturīgākajām iezīmēm. Tāpat Latvijai pasaulē būs pievērsta īpaša uzmanība kā Eiropas Savienības prezidējošajai valstij, tāpēc īpašs uzsvars tiks likts uz eksportspējīgo produktu, risinājumu un kultūras reprezentāciju.

„World Expo” ir pasaulē nozīmīgākā izstāde, kas vērsta uz valstu tēla veidošanu un popularizēšanu. Latvija šajā izstādē līdz šim piedalījusies divas reizes. Starptautiskā izstāde “World Expo 2015″ norisināsies 2015.gadā no 1.maija līdz 31.oktobrim Itālijas pilsētā Milānā. Izstādes „World Expo 2015″ pamattēma ir „Paēdināt planētu. Enerģija dzīvei”. Līdz 2013.gada 26.decembrim dalību „Expo Milano 2015″ izstādē apstiprinājušas vairāk nekā 141 valsts. Iepriekšējā „World Expo 2010″ norisinājās Ķīnas pilsētā Šanhajā no 2010. gada 1.maija līdz 31.oktobrim. Izstādes darbības laikā kopumā tika organizētas 22 900 dažādas aktivitātes un pasākumi, ko apmeklēja 73 miljoni cilvēku. Latvijas dalība šajā izstādē apliecināja Latvijas intereses Āzijas reģionā, ne tikai veicinot valsts atpazīstamību, bet arī sekmējot jaunu kontaktu veidošanu un biznesa sadarbības projektu attīstību strauji augošajos Āzijas tirgos. Piedaloties izstādē „World Expo”, ir veicināta Latvijas tēla atpazīstamība Ķīnā un pasaulē, kā arī sniegts pozitīvs ieguldījums ekonomiskās sadarbības sekmēšanā un biznesa kontaktu veidošanā.

 

Preses relīze: “Latvijas dalību starptautiskajā izstādē EXPO MILANO 2015 organizēs komandītsabiedrība „EXPO 2015″”, Ekonomikas ministrija, publ. 27.12.2013

Avots: http://em.gov.lv/em/2nd/?lang=lv&id=33725&cat=621

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *