“Vapo Timber” kokzāģētavu pārpērk Somijas kompānija “Versowood”

Somijas kokapstrādes uzņēmums „Vapo Timber” pārdevis vienu no savām trim kokzāģētavām. Valsts vidienē esošā Hankasalmi kokzāģētava pārdota  Somijas lielākajam privātajam zāģēto kokmateriālu ražotājam „Versowood Group”. Vienošanās parakstīta 2013.gada 11.decembrī.

Līdz ar darījuma stāšanos spēkā 2014.gada 1. janvārī, „Versowood Group” kļūs par vienu no lielākajām zāģmateriālu ražošanas kompānijām valstī.

2013.gadā „Versowood” zāģētavās kopumā tika saražoti 900 000 kubikmetru zāģmateriālu un apgrozījums pārsniedza 275 miljonus eiro. Hankasalmi kokzāģētavā, kur 2011.gadā veikta vispārēja rūpnīcas modernizācija un ražošanas jauda palielināta līdz 300 000 kubikmetru gadā, pērn tika saražoti 260 000 kubikmetru zāģmateriālu, un tās apgrozījums sasniedza aptuveni 60 miljonus eiro. 60% no Hankasalmi kokzāģētavā saražotās produkcijas veido priedes un 40% – egles zāģmateriāli, kur 30% saražoto dēļu līdz šim realizēti vietējā tirgū un aptuveni 70% eksportēti un Eiropas centrālo daļu, Ziemeļāfriku un Āziju.

„Versowood” uzstādītais mērķis 2014.gadam ir palielināt kopējo zāģmateriālu izlaides apjomu par 44% līdz 1,3 miljoniem kubikmetru gadā, kam būs nepieciešami 3,5 miljoni kubikmetru koksnes. Sagaidāms, ka šis darījums ne tikai nostiprinās „Versowood” pozīcijas kokmateriālu tirgū, bet arī pavērs iespējas paplašināt biznesu vēl vairāk. Jau šobrīd kompānija ir lielākais privātais koksnes iepircējs un pārstrādātājs Somijā. Papildus skujkoku dēļiem, „Versowood” ražo ēvelētus, profilētus, garumā audzētus, līmētus, impregnētus un krāsotus kokmateriālus, koksnes iepakojuma produktus un koksnes granulas.

Pārējās divās „Vapo Timber” kokzāģētavās Somijas austrumos kopējā uzstādītā skujkoku zāģmateriālu un augstas pievienotās vērtības produktu ražošanas jauda ir aptuveni 460 000 kubikmetru gadā.

 

Raksts: “Vapo Timber Oy sells Hankasalmi sawmill to Versowood Oy”, Vapo, publ. 11.12.2013

Avots:www.vapo.fi

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *