Nākamajā apkures sezonā SIA “Liepājas enerģija” patērēs par 70% vairāk šķeldu

Šā gada februārī SIA „Liepājas enerģija” plāno izsludināt kārtējo kurināmās šķeldas iepirkuma procedūru, lai nodrošinātu vajadzīgo kurināmā daudzumu jau nākošajai 2014./2015.g. apkures sezonai. Nepieciešamais apjoms ir aptuveni 265 000 ber. m3 šķeldas. Plānotais kurināmā piegādes laiks – no 2014. gada jūnija līdz 2015. gada maijam.

SIA „Liepājas enerģija” videi draudzīga kurināmā – koksnes šķeldas izmantošanu enerģijas ražošanā uzsāka 2012. gada rudenī, kad darbu sāka biokoģenerācijas stacija. Gadu vēlāk, nepieciešamo šķeldas apjomu būtiski palielināja jaunuzbūvētā 30 MW biomasas katlu māja. Abi projekti īstenoti ar mērķi mazināt atkarību no dabas gāzes, dažādot kurināmā izvēli un palielināt siltumapgādes sistēmas drošību, kā arī samazināt siltumenerģijas ražošanas izmaksas. Turklāt atjaunojamo resursu izmantošana siltuma ražošanā atbalstīta arī no Eiropas savienības puses. Šogad ar šķeldu, kas ir videi draudzīgs un tepat Latvijā iegūstams energoresurss, uzņēmums aizvieto vairāk kā 60% no importētās dabas gāzes patēriņa.

2013. gadā SIA „Liepājas enerģija” piegādātas 1964 kravas jeb 165 943 beramo kubikmetru šķeldas. Pateicoties tam, dabas gāzes patēriņš gada laikā samazinājās par 33% jeb 10 milj.nm3. Nākamajā apkures sezonā uzņēmumam gadā būs nepieciešami jau 265 000 beramie kubikmetri šķeldas, kas ir par 70% vairāk nekā tika piegādāts 2013. gadā.  Ar šādu šķeldas daudzumu uzņēmums gadā aizvietos  26 milj.nm3 importētās dabas gāzes apjoma.

Uzsākot vietējā kurināmā izmantošanu enerģijas ražošanā „Liepājas enerģija”  sniedz  iespēju mežizstrādes un transporta uzņēmumiem attīstīt savu darbību un nodrošināt darbavietas. Pēdējo divu gadu laikā uzņēmums sadarbojies ar 14 šķeldas piegādātājiem, kuri spējuši nodrošināt galvenās prasības veiksmīgai sadarbībai – šķeldas kvalitāti, apjomu un piegādi noteiktajos termiņos.

Informācija par kurināmās šķeldas iepirkumu tiks publiskota uzņēmuma mājas lapā, kā arī visi esošie un potenciāli piegādātāji tiks informēti atsevišķi.

 

Raksts: “SIA “Liepājas enerģija” izsludinās kurināmās šķeldas iepirkumu”, Liepājas enerģija, publ. 10.01.2014

Avots: http://www.liepajasenergija.lv/532-sia-liepajas-energija-izsludinas-kurinamas-skeldas-iepirkumu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *