AS “Latvijas Finieris” plāno atvērt jaunu ražotni Kurzemē

Aizputes Novada domes ārkārtas sēdē trešdien, 15.janvārī, precizēts datums, no kura “Latvijas Finierim” tiks iznomāta pašvaldības zeme Kalvenes pagastā. Uzņēmums šeit grasās veikt izpēti finiera lobīšanas ražotnes būvniecībai.

AS “Latvijas Finieris” Kurzemē plāno atvērt ražotni, kurā sākotnēji darbs būtu 40 cilvēku, bet pēc gadiem 15 – jau 300, stāsta Aizputes Novada domes priekšsēdētājs Aivars Šilis. Līdzīgs uzņēmums jau darbojas Rēzeknē. Izpētei izraudzītas divas vietas: Aizputes un Skrundas novadā. Viens no iemesliem ir maģistrāles Liepāja – Rīga tuvums.

Īpašums, ko uzņēmums noskatījis Aizputes novadā, atrodas Kalvenes pagastā, braucot 1,7 kilometrus pa Aizputes ceļu. “Centrs tas nav. Turpat atrodas “Ūsu” ražotne, šī būs pretējā pusē,” skaidro A. Šilis. Vietējā uzņēmuma līdzīpašnieks Kaspars Jonass noraida, ka “Latvijas Finieris” varētu radīt tiešus konkurences draudus. “Mums ir cits darbības virziens. Taras ražošana,” viņš saka. Vienīgā konkurence varētu būt par darbaspēku. “Bet tas jau ir tikai pozitīvi, ka ir cilvēki, kas spēj radīt jaunas darbavietas. Lai nav jābrauc jaunajiem ārpusē strādāt.”

Uzņēmums esot interesējies par ražotnes atvēršanas iespējām arī Grobiņas novadā, kur “Latvijas Finieris” jau darbojas, apstiprina domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Galeckis. “Savu piedāvājumu esam nosūtījuši, ka ir vietas, kur to iespējams darīt. Nezinu, vai jautājuma publiska apspriešana notiks. Tas tomēr ir privāts uzņēmums.” Grobiņā darbojas kompānijas struktūrvienība – Liepājas mežrūpniecības saimniecība. Tomēr par zemes nomas līguma slēgšanu nevienā no Grobiņas Novada domes sēdēm neesot lemts. “Tik tālu nav,” nosaka A. Galeckis.

 

Raksts: “Pētīs iespēju atvērt “Latvijas Finiera” ražotni”, ziņu portāls ‘Liepājniekiem.lv’, publ. 17.01.2014

Avots:www.liepajniekiem.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *