Savu nišu uzņēmējdarbībā atrod slēpju izgatavošanā medniekiem

Rēzeknietis Uldis Pildigovičs pierādījis, ka ar lielu uzņēmību un neatlaidību savu nišu uzņēmējdarbībā var atrast arī pensionārs jau cienījamos gados. Bijušā Rēzeknes piena kombināta teritorijā necilā ēkā viņš iekārtojis nelielu ražotni, kur pēc klientu pasūtījumiem meistaro slēpes medniekiem un bērniem, ragavas zemledus makšķerniekiem, medniekiem un bērniem, laivas un jahtas atpūtniekiem.

„Draugi mednieki, zinot, ka esmu urķīgs pēc dabas un cenšos visu ko meistarot, atkal un atkal skubināja pamēģināt uztaisīt mednieku slēpes, līdzīgas, kādas redzētas Krievijas filmās un ko no šīs kaimiņvalsts ieved Latvijā – daudz platākas nekā parastās slēpes, bet īsākas,” uz jautājumu par idejas rašanos atbild airu laivu un jahtu meistars Uldis Pildigovičs. „Kādā reizē, kad darināju airu lāpstiņas, ienāca prātā, ka no finiera iznāktu arī labas slēpes. Atcerējos bērnības gadus, kad no žoga dēļiem uztaisīju kaut ko līdzīgu slēpēm. Atdzīvojās toreizējais puiciskais gars, nelikos mierā tik ilgi, kamēr pirmais slēpju pāris bija gatavs. Tad nākamais, vēl un vēl, pieprasījums bija tik liels, ka visus pasūtījumus nemaz nespēju izpildīt. Tagad manas gatavotās slēpes izmanto mednieki visā Latvijā.”

Meistars ir atsaucīgs un kā bijušais sporta skolotājs un slēpošanas instruktors neatsaka arī pasūtījumus izgatavot slēpes un ragavas bērniem. Vēl jo vairāk tāpēc, ka mūsu valstī par šāda bērnu inventāra ražošanu, pēc Ulda teiktā, neesot padomāts. Turklāt veikalos nopērkamās, no Somijas, Igaunijas un citām valstīm, ievestās slēpes un ragavas ir dārgas.

Ulda Pildigoviča gatavotās mednieku slēpes būs apskatāmas lielajā izstādē Ķīpsalā marta beigās, kur no 28. līdz 30. martam notiks izstāde „Medības un makšķerēšana 2014″ vienlaikus ar izstādēm aktīvās atpūtas cienītājiem -“Atpūta un Sports 2014”, “Baltic Boat Show 2014” un “Motocikls 2014”.

 

Raksts: “Slēpes medniekiem”, Andris Grīnbergs, Latvijas Avīze, publ. 20.01.2014

Avots: http://m.la.lv/slepes-medniekiem/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *