EK mudina dalībvalstis atzīt rūpniecības nozīmi darbavietu un izaugsmes radīšanā

ES sāk atgūties no tās vēsturē ilgākās recesijas, kas viennozīmīgi parādīja, cik svarīga ekonomikas pastāvēšanas spējai ir stipra rūpniecība, kas nodrošina vairāk nekā 80% ES eksporta, privāto pētījumu un inovāciju. Tas uzskatāmi parāda, ka rūpnieciskās ražošanas nozares nozīme ir daudz lielāka nekā varētu spriest pēc tās daļas IKP. Tāpēc Eiropas Komisija aicina dalībvalstis atzīt rūpniecības izšķirīgo nozīmi Eiropas konkurētspējas un ilgtspējīgas izaugsmes stimulēšanā un sistemātiskāk integrēt konkurētspējas jautājumus visās politikas jomās.

Tāda ir galvenā doma 22.janvārī pieņemtajā paziņojumā “Eiropas rūpniecības renesansei”.

Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieks, par rūpniecību un uzņēmējdarbību atbildīgais komisārs Antonio Tajāni: “Eiropai joprojām daudz darāmā, lai sasniegtu savu mērķi un rūpniecības daļa Eiropas IKP sasniegtu 20 %. Tāpēc 2014. gada marta Eiropadomes sanāksmes politiskā darba programmas centrā ir jābūt rūpniecības konkurētspējai. Šodien pieņemtā Komisijas iniciatīva ir nepārprotams signāls, ka steidzama rūpniecības atjaunošana un modernizācija ir obligāta, ja mēs vēlamies radīt jaunas darbvietas. Mums ir nepieciešama nelokāma apņemšanās kā ES, tā valstu līmenī, lai nodrošinātu konsekvenci un izvirzītu prioritātes visiem mūsu rīcībā esošajiem instrumentiem. Rūpniecības stratēģijai ir jāaptver arī daudzas citas nozares, jo tās arvien vairāk ir savstarpēji saistītas un būtiski ietekmē rūpniecības panākumus.”

 

Preses relīze: “Komisija aicina steidzami rīkoties, lai nostiprinātu Eiropas rūpniecību”, Eiropas Komisija, publ. 22.01.2014

Avots: http://ec.europa.eu/latvija/news/press_releases/2014_01_22_lv.htm

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *