LAD aicina savlaicīgi iesniegt iesniegumu SEN nodokļa likmes piemērošanai

Ar 2014.gada 1.janvāri spēkā stājies Subsidētās elektroenerģijas nodokļa likums, nosakot atsevišķas nodokļa maksātāju grupas, kurām paredzēts piemērot subsidētās elektroenerģijas 5% nodokļa likmi.

Lai saņemtu SEN nodokļa atlaidi, elektroenerģijas ražotājiem jāaizpilda un jāiesniedz Lauku atbalsta dienestā (LAD) sākotnējais iesniegums, pierādot elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanas procesa atbilstību SEN likmes piemērošanai, un informācija par saņemto de minimis atbalstu. Atbilstoši MK noteikumu Nr.1521 Noteikumi par subsidētās elektroenerģijas nodokļa piemērošanu nosacījumiem LAD pēc šo dokumentu saņemšanas mēneša laikā pārbauda nodokļa maksātāja atbilstību normatīvajos aktos noteiktajām prasībām.

Lai par janvāra mēnesi saņemtu nodokļa atlaidi, pirmā atskaite būs jāiesniedz līdz 5.februārim (ieskaitot). Pirms tam LAD ir jāizvērtē atbalsta pretendenta atbilstība šīs atlaides saņemšanai, tāpēc LAD aicina visus atbalsta pretendentus savlaicīgi iesniegt LAD sākotnējo iesniegumu subsidētās elektroenerģijas nodokļa likmes piemērošanai – vēlams līdz šā gada 29.janvārim. Tad LAD varēs pieņemt lēmumu, un pretendents jau par janvāri mēnesi varēs saņemt 5% nodokļa atlaidi.

Jau ziņots, ka jaunajam nodoklim noteiktas trīs likmes – 15%, 10% un 5%. Dabasgāzes stacijām tiks piemērota augstākā likme – 15%, atjaunojamo energoresursu stacijām – 10%, savukārt mazākā 5% likme būs stacijām, kas nodrošina ar siltumenerģiju centralizētās sistēmas un kur nodokļa likmei ir tieša ietekme uz siltumenerģijas gala tarifu lietotājam. Tāpat 5% likme tiks piemērota ražotājiem, kuri elektroenerģijas ražošanā izmanto koksnes biomasu un saražoto siltumenerģiju izmanto produkcijas ražošanai.

 

Raksts: “LAD aicina savlaicīgi iesniegt iesniegumu SEN nodokļa likmes piemērošanai”, LAD, publ. 22.01.2014

Avots: www.lad.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *