Mammadaba vēstniecībās izzinās karjeras iespējas meža nozarē

Februārī septiņās skolās, Mammadaba Vēstniecībās, norisināsies ikgadējais A/S „Latvijas valsts meži” rīkotais pasākums – meža karjeras dienas. Skolēniem būs iespēja iepazīties ar mežsaimniecības darbiem un instrumentiem, aprunāties ar dažādiem meža nozares profesionāļiem, kā arī iegūt informāciju par studiju iespējām meža nozarē.

„Mežizstrāde jau sen vairs nenotiek tikai ar motorzāģi – tāpat kā citur, arī meža nozare tehnoloģiju jomā strauji attīstās, tādēļ arvien ir nepieciešami jauni speciālisti ar augsta līmeņa izglītību un plašām zināšanām. Skolēniem meža karjeras dienas ir lieliska iespēja iepazīt nozari, kurā Latvijā vien strādā ap 50 000 cilvēku. Iespējams, pēc dažiem gadiem tieši šie jaunieši papildinās meža nozares profesionāļu rindas,” uzskata Tomass Kotovičs, AS „Latvijas valsts meži” Komunikācijas daļas vadītājs.

Sev interesējošo informāciju par karjeras iespējām meža nozarē varēs uzzināt septiņas Mammadaba Vēstniecības – Saldus novada Lutriņu pamatskolas, Kalnciema vidusskolas, Mazzalves pamatskolas, Limbažu 3.vidusskolas, Apes novada Sikšņu pamatskolas, Aknīstes vidusskolas un Stacijas pamatskolas skolēni.

Meža karjeras dienas vides izglītības programmas „Izzini mežu” ietvaros tiek rīkotas jau kopš 2009.gada, kad pirmoreiz deviņas skolas tika akreditētas kā Mammadaba vēstniecības. Šo titulu iegūst uz vienu mācību gadu, kura laikā skolas darbojas un tiek popularizētas kā reģionāls meža vides izglītības centrs. „Izzini mežu” ir vides izglītības programma, kas balstās uz praktisko zināšanu, pieredzes un iemaņu gūšanu, cilvēkiem esot tiešā saskarē ar mežu un apkārtējo vidi. Kopš 2005.gada A/S „Latvijas valsts meži” to realizē sadarbībā ar IZM Valsts izglītības satura centru.

 

Raksts: “Mammadaba vēstniecībās izzinās karjeras iespējas mežā”, Mammadaba, publ. 22.01.2014

Avots: www.mammadaba.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *