“Stora Enso” plāno samazināt papīra ražošanas jaudas Eiropā par aptuveni 15%

Eiropā samazinoties pieprasījumam pēc žurnālpapīra, Somijas mežrūpniecības kompānija “Stora Enso” nolēmusi būtiski samazināt jaudas, pārtraucot krītpapīra ražošanu valsts ziemeļdaļā esošajā integrētajā rūpnīcā “Veitsiluoto”. Ražošanas iekārtas darbību plānots pārtraukt līdz 2014.gada 1.ceturkšņa beigām. Tās jauda – 190 000 tonnu krītpapīra gadā.

Plānotā reorganizācija skars 90 nodarbinātos, ar kuriem pārrunas jau uzsāktas. Rūpnīcas restrukturizācijas provizoriskās izmaksas novērtētas 8 miljonu eiro apmērā, kas negatīvi atsauksies uz kompānijas operatīvās peļņas rādītājiem šā gada 1.ceturksnī. Līdz ar šīs iekārtas darbības pārtraukšanu, krītotā papīra ražošanas apjomi “Stora Enso” uzņēmumos samazināsies kopumā par  aptuveni 15%, kas veido 2% no visa Eiropā saražotā krītpapīra apjoma.

Izmaksu samazināšanas un konkurētspējas uzlabošanas nolūkā, saglabājoties lejupslīdei pieprasījumā pēc grafiskā papīra Eiropas tirgū, biznesa restrukturizācijas pasākumus turpina īstenot arī Somijas kompānija “UPM”, paziņojot par papīrrūpnīcas slēgšanu Francijā. Pārrunas ar uzņēmumā “UPM Docelles” strādājošajiem tika noslēgtas jau aizvadītā gada 13.decembrī. Ražošanas pārtraukšana paredzēta līdz janvāra beigām. Līdz ar šīs rūpnīcas slēgšanu, kurā tika nodarbināti ap 160 strādājošie, “UPM” nekrītotā papīra izlaides apjomi samazināsies par 160 000 tonnu gadā.

 

Raksts: “Stora Enso plans to shut down coated magazine paper machine in Finland”, Stora Enso, publ. 24.01.2014

Avots: www.storaenso.com

Raksts: “UPM closes down the UPM Docelles fine paper mill in France”, UPM-Kymmene, publ. 22.01.2014

Avots:www.upm.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *