Ar ES finansiālo atbalstu modernizēs Ogres tehnikuma infrastruktūru

Valsts izglītības attīstības aģentūra 27. janvārī noslēdza vienošanos ar Ogres tehnikumu par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projekta īstenošanu, kas paredz Ogres tehnikuma infrastruktūras attīstību un mācību aprīkojuma modernizāciju. Šā projekta īstenošana ļaus  labāk sagatavot darba tirgus pieprasījumam atbilstošus un konkurētspējīgus speciālistus tādās izglītības programmās kā „Mežsaimniecība” un „Mežsaimniecības tehnika”, „Elektronika”, „Miltu izstrādājumu ražošana”, „Viesnīcu pakalpojumi”, „Kokizstrādājumu izgatavošana”, „Būvdarbi” un mākslas (radošās industrijas) izglītības programmā.

Par vairāk nekā 12,5 miljoniem eiro, tostarp 10,8 miljoniem eiro ERAF līdzfinansējuma, tiks izveidots vienots mācību komplekss un modernizēts prioritāro izglītības programmu mācību aprīkojums. Uzlabojot infrastruktūru un modernizējot mācību aprīkojumu, šī izglītības iestāde varēs īstenot profesionālās izglītības kompetences centra funkcijas nacionālā un nozares līmenī. Vienotā mācību kompleksa izveides būvdarbi tiks uzsākti š.g. 15.februārī. ERAF projektu “Ogres tehnikuma infrastruktūras attīstība un mācību aprīkojuma modernizācija” plānots realizēt līdz 2015.gada 31.augustam.

Kopumā ERAF aktivitātes „Mācību aprīkojuma modernizācija un infrastruktūras uzlabošana profesionālās izglītības programmu īstenošanai” otrajā kārtā ir plānots īstenot 11 projektus par kopējo finansējumu 129 066 198 eiro, tajā skaitā ERAF līdzfinansējums – 58 243 943 eiro, valsts budžeta finansējums – 8 816 196 eiro un virssaistības 62 006 059 eiro apmērā. Tādējādi struktūrfondu 2007.-2013. gada plānošanas periodā šīs aktivitātes abās atlases kārtās būs ieguldīti kopumā vairāk nekā 160 miljoni eiro. Projektu īstenošanas gaitā profesionālās izglītības iestādes iegādāsies mācību līdzekļus un tehnisko aprīkojumu, tajā skaitā informācijas tehnoloģijas, profesionālās vidējās izglītības vai arodizglītības programmu modernizācijai mehānikā un metālapstrādē, enerģētikā, elektronikā un automātikā, ķīmijas tehnoloģijās un biotehnoloģijā, mašīnzinībās, pārtikas ražošanas tehnoloģijās un izstrādājumu izgatavošanā, tekstiliju ražošanas tehnoloģijās, kokapstrādes tehnoloģijās, poligrāfijas ražošanas tehnoloģijās, būvniecībā un civilajā celtniecībā, lauksaimniecībā, mežsaimniecībā un zivsaimniecībā, veterinārijā, individuālo pakalpojumu sniegšanā, piemēram, tūrisma un atpūtas organizācija vai viesnīcu un restorānu serviss, kā arī mākslas (radošās industrijas) grupās.

 

Raksts: “Ar ES finansiālo atbalstu modernizēs Ogres tehnikuma infrastruktūru”, Valsts izglītības attīstības aģentūra, publ. 27.01.2014

Avots: http://sf.viaa.gov.lv/lat/aktualitates/?text_id=413

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *