Profesionālās izglītības iestādes organizē ziemas uzņemšanu 13 profesijās

Līdz februāra vidum Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) īstenotā ESF projekta „Profesionālās izglītības programmu, pamatprasmju un kompetenču apguve izglītības un profesionālās karjeras turpināšanai” ietvaros 19 profesionālās izglītības iestādes organizē ziemas uzņemšanu 13 profesijās, lai gada laikā sagatavotu dažādu nozaru speciālistus. Mācības ir bez maksas, turklāt jauniešiem pieejama arī stipendija.

Jaunieši varēs apgūt galdnieka, kokapstrādes iekārtu operatora, apdares darbu strādnieka, autoatslēdznieka, mazumtirdzniecības komercdarbinieka, pavāra, konditora, dārzkopja, lietveža, rokas lokmetinātāja, istabeņa, māsas palīga vai aukļa profesiju.

Lai bez maksas apgūtu arodu, jaunietim jābūt vecumā no 17 līdz 25 gadiem, ar vidusskolas vai pamatskolas izglītību. Viņš var būt reģistrējies Nodarbinātības valsts aģentūrā kā bezdarbnieks vai darba meklētājs, taču gadu pirms uzņemšanas nav saņēmis stipendiju citā ESF projektā. Programmā var pieteikties arī tie profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi, kuri kvalifikāciju ieguvuši ne agrāk kā gadu pirms mācību uzsākšanas projekta ietvaros.

Mācību laikā jaunieši var saņemt stipendiju līdz 80 latiem (stipendijas lielums atkarīgs no sekmēm). Savukārt kvalifikācijas prakses laikā tiek apmaksāti ceļa izdevumi uz kvalifikācijas prakses vietu, izdevumi par naktsmītni, civiltiesiskā apdrošināšana un obligātās veselības pārbaudes izdevumi.

Par uzņemšanas termiņiem un nosacījumiem precīzāku informāciju iespējams saņemt  VIAA mājaslapā norādītajās profesionālās izglītības iestādēs.

 

Raksts: “Uzņem jauniešus ESF finansētās programmās”, VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļa, publ. 23.01.2014

Avots: http://www.viaa.gov.lv/lat/info_medijiem/?text_id=23750

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *