“Gaismas pilī” īsteno līdz šim lielāko mēbeļu iepirkumu Latvijā

Mēbeļu izgatavošana un uzstādīšana Gaismas pilī ir līdz šim lielākais mēbeļu iepirkums Latvijā, preses konferencē par Gaismas pils mēbelēm pauda mēbeļu ražotāju, pilnsabiedrības 4MB, pārstāvji Andris Jansons un Aldis Circenis.

Circenis pastāstīja, ka 90% mēbeļu ražošana notikusi Latvijā. Arī dizaina un tehniskie risinājumi tapuši šeit. Circenis norādīja, ka daudzas mēbeles ir komplicētas. Tajās esot izmantoti tādi paņēmieni, kurus ražotāji ikdienā nelieto. Prasības, pie kurām mēbeļu ražotāji centušies turēties, pēc Circeņa teiktā, ir ļoti augstas. Jansons pauda, ka pilnsabiedrības 4MB ražotāju projekti parasti ir orientēti uz eksportu, tāpēc ir liels pagodinājums ražot mēbeles nacionālai būvei Latvijā. Viņš norādīja, ka, lai gan bibliotēkas ēkas aprīkošana ar mēbelēm aizkavējās līguma slēgšanas un konkursa norises gaitā, mēbeļu ražotāji pašlaik dara visu iespējamo, lai iekļautos līgumā noteiktajā termiņā – sešos mēnešos.

Ar mēbelēm pilnībā aprīkota koncertu-konferenču zāle Imanta Ziedoņa zāle. Bibliotēkas ēkas vienā – Daugavas – pusē izkārtota zona apmeklētājiem, pa vidu ir krātuve, un otrā pusē ir telpas darbiniekiem. Lai saglabātu šīs ēkas arhitekta Gunāra Birkerta ieceri, arī mēbeles turpina ēkas arhitektūru, tās ir formā vienkāršas. Mēbeļu skices esot arhitekta Birkerta darbs. Mēbeles un sienas ražotas no bērza koka, savukārt grīda, kā jau minēts, no Kanādas kļavas. Tāda bija arhitekta iecere, un Latvijas ozolam nācās piekāpties.

Jau ziņots, ka Kultūras ministrija (KM) pērn parakstījusi līgumu par LNB aprīkošanu ar mēbelēm, informācijas zīmēm un interjera elementiem. KM izsludinātajā iepirkuma konkursā piedalījās trīs pretendenti, no kuriem par izdevīgāko tika atzīts pilnsabiedrības 4MB piedāvājums. Līguma kopējā summa ir 4 965 140 eiro, neskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN). Pilnsabiedrības “4MB” sastāvā ietilpst SIA Coppa LTD, SIA Kate, SIA Daiļrade koks, SIA Pinus E. Par iepirkuma otro daļu – virtuves iekārtu iegādi – lēmums tiks pieņemts vēlāk.

 

Raksts: “Izrāda jau mēbelētās Gaismas pils telpas”, LETA, publ. 08.05.2014

Avots: http://www.diena.lv/latvija/zinas/foto-i…

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *