EM: Ražošanas modernizācijai novirzīsim vēl vismaz 20 miljonus eiro

ES fondu aktivitātes „Augstas pievienotās vērtības investīcijas” 4. kārtas ietvaros Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra ir saņēmusi vairāk kā 150 projektus. “Šāda aktivitāte skaidri iezīmē uzņēmēju vēlmi attīstīt augstas pievienotas vērtības uzņēmējdarbību un ražošanu. Ekonomikas ministrija nepieciešamības gadījumā ir gatava palielināt kopējo pieejamo finansējumu šajā aktivitātē vismaz par 20 miljoniem eiro, kas ļaus atbalstīt spēcīgus un kvalitatīvus biznesa projektus vairāk kā 60 miljonu eiro apmērā,” uzsver ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis.

ES fondu aktivitātes „Augstas pievienotās vērtības investīcijas” 4. kārtas ietvaros Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā komersanti kopumā iesnieguši 157 projektu iesniegumus par pieprasīto struktūrfondu finansējumu – 112 700219,89 EUR, kas būtiski pārsniedz iepriekšējās kārtās novēroto komersantu aktivitāti. Atklāta konkursa projektu iesniegumu pieņemšana norisinājās no 21.03.2014 līdz 22.04.2014.

Šīs programmas 1. kārtas ietvaros tika atbalstīts 21 projekts ar pieprasīto atbalstu 62 milj.eiro apmērā, 2. kārtas ietvaros – 17 projekti ar pieprasīto atbalstu 43 milj.eiro apmērā un 3. kārtas ietvaros – 73 projekti ar pieprasīto atbalstu 42 milj.eiro apmērā. Augstas pievienotas vērtības investīciju aktivitātes 4. kārtas mērķis ir stimulēt vietējos komersantus veikt ieguldījumus zināšanu vai tehnoloģiju intensīvajos projektos, kā arī piesaistīt ārvalstu investīcijas jomās ar augstu pievienoto vērtību, tādējādi veicinot jaunāko tehnoloģiju pārnesi no ārvalstīm. Programmas ietvaros finansējums tiks piešķirts ieguldījumiem pamatlīdzekļos, proti, jaunu iekārtu un aprīkojumu iegādei, kas palīdz uzņēmumam modernizēties, sākt jaunu, ienesīgāku preču vai pakalpojumu ražošanu.Tāpat atbalsts tiks piešķirts ilgtermiņa ieguldījumiem, ja tos izmanto tikai projekta iesniegumā norādītajā projekta īstenošanas vietā un tikai saimnieciskajā darbībā. Minimālais kopējo attiecināmo izmaksu apjoms vienam projektam ir samazināts uz 50 000 euro; maksimālais publiskā finansējuma apjoms vienai projekta iesniedzēja saistīto personu grupai ir palielināts līdz 2 135 000 euro. Aktivitātes 4.kārtas kopējais finansējums šobrīd ir 42,4 milj. euro. Projektu īstenošanas termiņš – līdz 2015. gada 15. novembrim.

 

Raksts: Ja būs pieprasījums un labi projekti, ražošanas modernizācijai novirzīsim vēl vismaz 20 milj. eiro, Ekonomikas ministrija, publ. 09.05.2014

Avots: http://www.em.gov.lv/em/2nd/?lang=lv&id=34026&cat=621

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *