Mezanīna aizdevumi komersantiem kļūs pieejamāki un lētāki

Ekonomikas ministrija rosināja un Ministru kabinets 13. maijā apstiprināja jaunus, komersantiem labvēlīgākus nosacījumus mezanīna aizdevuma saņemšanai Latvijas Garantiju aģentūrā, kas ļaus komersantiem saņemt lielāku investīciju aizdevumu, paplašinās atbalsta saņēmēju loku un samazinās aizdevuma izmaksas.

Saimnieciskās darbības veikšanai būtiski nodrošināt ne tikai pieeju investīciju aizdevumiem, bet arī sniegt iespēju saņemt apgrozāmo līdzekļu aizdevumus. Tādejādi jaunie programmas nosacījumi paredz, ka turpmāk saimnieciskās darbības veicējs mezanīna aizdevumu varēs saņemt arī apgrozāmo līdzekļu finansēšanai, ko līdz šim mezanīna programma nepiedāvāja. Radot iespēju komersantiem turpmāk saņemt aizdevumu arī apgrozāmo līdzekļu finansēšanai, valsts varēs atbalstīt tos komersantus, kuriem Ukrainas – Krievijas konflikta radītās sekas austrumu valstu tirgos ir negatīvi ietekmējušas eksporta darījumu samaksas termiņus un attiecīgi samazinājušas pieeju apgrozāmajiem līdzekļiem.

Lai padarītu mezanīna aizdevumu saimnieciskās darbības veicējiem lētāku un tādejādi pieejamāku, ir samazinātas mezanīna aizdevumu izmaksas. Vienlaikus ir samazinātas arī procentu likmes, kas saimnieciskās darbības veicējam jāmaksā par saņemto mezanīna aizdevumu.

Lai sekmētu iespējas komersantiem saņemt mezanīna investīciju aizdevumu finansiāli ietilpīgāku ieguldījumu projektu īstenošanai, ir būtiski palielināts mezanīna investīciju aizdevuma maksimālais apmērs, un tas ir noteikts 5 milj. eiro apmērā. Attiecīgi ir palielināts arī programmas īstenošanai pieejamais kopējā finansējuma apmērs, kas noteikts 29,8 milj. eiro apmērā.

 

Raksts: Mezanīna aizdevumi komersantiem kļūs pieejamāki un lētāki, Ekonomikas ministrija, publ. 13.05.2014

Avots: http://www.em.gov.lv/em/2nd/?lng=lv&id=34036&cat=621

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *