Muzeju naktī Lielajā estrādē – Koks kā Dzintara pirmsākums

17. maijā visā Latvijā jau desmito reizi  ar daudzveidīgu programmu notika akcija “Muzeju nakts”, kurā jau trešo gadu piedalījās arī Latvijas lielākie meža nozares pārstāvji – AS “Latvijas valsts meži”, SIA “Rīgas meži”, Latvijas Kokrūpniecības federācija, vairākas Latvijas universitātes un citu izglītības programmu pārstāvji.

Interesenti tika aicināti aplūkot “Mežaparka” Lielajā estrādē apskatāmo izstādi “Iepazīsties – Koks!”, kā arī darboties radošajās darbnīcās un daudzās citās interesantās aktivitātēs. Šā gada “Muzeju nakts” tēma bija „Dzintars – sarkanā krāsa”, bet izstādē bija apskatāms Dzintara pirmsākums – Koks. izstādes “Iepazīsties – Koks!” ekspozīciju apmeklētāji varēja aplūkot no plkst. 19.00 līdz 01.00. Tā sniedz plašu ieskatu Latvijas mežsaimniecībā un kokapstrādē, parādot meža audzēšanas procesu no meža iestādīšanas brīža līdz gatava kokmateriāla iegūšanai – no sēklas līdz dēlim.  Izstāde ir piesātināta ar interesantiem faktiem par Latvijā audzētā un apstrādātā koka plašo pielietojumu pasaulē.

Izstādes telpās “Muzeju nakts” ietvaros darbojās SIA “Rīgas meži” stends, kurā uzņēmuma speciālisti iepazīstināja ar Rīgai piederošo mežu vēsturi, stāstīja par Rīgas mežos sastopamajām koku sugām un vadīja intelektuālas spēles, kas palīdz labāk iepazīt mežu un tā iemītniekus. Visi bērni un pieaugušie varēja darboties radošajās darbnīcās, un viena no tām bija “Rīgas mežu” radošā darbnīca, no kuras katrs varēja aiznest sev līdzi piemiņas lietu un pašdarinātu sveču lampiņu.

 

Raksts: Muzeju naktī Lielajā estrādē – Koks kā Dzintara pirmsākums, SIA Rīgas meži, publ. 13.05.2014

Avots: http://www.rigasmezi.lv/lv/mezaparks/jaunumi/?doc=5497

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *