Eiropas nacionālo un dabas parku dienā aicina apmeklēt Dabas izglītības centrus

Dabas aizsardzības pārvalde 24.maijā aicina apmeklēt iestādes organizētus Eiropas nacionālo un dabas parku dienas pasākumus īpaši aizsargājamās dabas teritorijās. Pasākumu laikā Dabas izglītības centros norisināsies Atvērto durvju dienas, kuru laikā būs iespēja iepazīties ar centru piedāvājumu, doties dabā un iesaistīties dažādās aktivitātēs. 2014.gada pasākuma tēma ir “Parki dabai. Parki labklājībai. Parki mieram.”

  • Atvērto durvju dienā Dabas izglītības centrā „Rāzna” (Rēzeknes novadā) paredzēts dabas izglītības centra ekspozīcijas apmeklējums „Iepazīsti un sajūti Rāznas nacionālo parku”, dabas izziņas pārgājiens, īsfilmas demonstrācija par īpaši aizsargājamām dabas teritorijām, vides izziņas spēles un Eiropas dabas un nacionālo parku dienai veltītas kolāžas veidošana „Rāznas nacionālais parks- daba un mēs “.
  • Dabas izglītības centrā „Meža māja” (Ķemeros) tiks demonstrēta īsfilma par Ķemeru nacionālo parku, notiks izstādes apskate par Ķemeru nacionālā parka dabas vērtībām, vides izziņas spēles un dabas skolas meža nodarbība dabas izglītības speciālista vadībā.
  • Dabas izglītības centrā „Ziemeļvidzeme” (Salacgrīvā) notiks fotoorientēšanāsDabas izglītības centra “Ziemeļvidzeme” apkaimē, kā arī īsfilmas par Latvijas aizsargājamām dabas teritorijām demonstrācija.
  • Savukārt Dabas izglītības centrā „Vecupītes” pēc īsfilmas demonstrācijas par Latvijas aizsargājamām dabas teritorijām notiks iepazīšanās ar dabas izglītības centra piedāvātajām iespējām un vides izziņas spēles.
  • Dabas izglītības centrā „Meža skola “Pauguri”” būs skatāma īsfilma par Gaujas nacionālo parku un ekspozīcija ” Paslēpes!”, notiks vides izziņas un Līgatnes dabas taku iepazīšanas spēles. Savukārt mazākie meža skolas apmeklētāji varēs zīmēt un gatavot meža dzīvnieku maskas.
  • Slīteres nacionālajā parkā atvērto durvju dienā apmeklētājus gaidīs Slīteres bākas namiņš, kur pēc īsfilmas noskatīšanās par Slīteres nacionālo parku tiks sniegta informācija par vecu koku nozīmi dabā.

Eiropas dabas un nacionālo parku diena tiek svinēta jau kopš 1999. gada ar mērķi pievērst uzmanību šo aizsargājamo dabas teritoriju pastāvēšanai un nozīmei. Šīs svētku dienas ietvaros ik gadu visā Eiropā tiek rīkotas atvērto durvju dienas un dažādi pasākumi, lai iepazīstinātu sabiedrību ar vides aizsardzības nozīmi, dabas vērtībām un dabas retumiem.

 

Raksts: “Eiropas nacionālo un dabas parku dienā iespēja apmeklēt Dabas izglītības centrus”, Dabas aizsardzības pārvalde, publ. 19.05.2014

Avots: http://www.daba.gov.lv/public/lat/zinas/1779/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *