Koka taras un kamīnmalkas ražotāja “MV Tara” peļņa augusi par 30%

Lapu koku taras izejmateriālu un kamīna malkas ražotājas SIA “MV Tara”, kas strādā Jaunjelgavas novadā, peļņa pērn augusi par 30%, liecina “Firmas.lv” informācija. SIA “MV Tara” peļņa 2013.gadā bijusi 126 702 eiro, kas ir par 30% vairāk nekā 2012.gadā, kad peļņa bija 97 616 eiro. Savukārt uzņēmuma apgrozījums pagājušajā gadā bija 2 506 391 eiro, kas ir par 5% vairāk nekā 2012.gadā, kad SIA “MV Tara” apgrozījums bija 2 393 374 eiro.

Kā norādīts uzņēmuma vadības ziņojumā, daļa peļņas tika sadalīta dividendēs, bet daļa atstāta nesadalīta līdz īpašnieku tālākam lēmumam. Uzņēmuma valdes loceklis Mārtiņš Krūmiņš secinājis, ka nākotnes perspektīvas taras ražošanas jomā ir piesardzīgi optimistiskas, jo aug pieprasījums pēc taras izejvielām Lielbritānijā, kā arī ir stabils kamīnmalkas tirgus, neskatoties uz silto ziemu Eiropā, savukārt bezzaru lapu koku zāģmateriālu tirgus stagnē. Nav skaidrs, kā realizāciju ietekmēs krīze Ukrainas un Krievijas attiecībās, bet pagaidām tas atsaucas tikai uz gatavās produkcijas transportu uz Eiropu, savukārt nākotne esot neskaidra, uzskata Krūmiņš.

Nākotnē SIA “MV Tara” plāno ražošanas apjomu saglabāt pašreizējā apjomā, kā arī plāno attīstīt jaudas garenzāģēšanā.

 

Raksts: “Jaunjelgavā bāzētās koka taras un kamīna malkas ražotājas SIA “MV Tara” peļņa augusi par 30%”, ziņu portāls Staburags.lv, publ. 19.05.2014

Avots: www.staburags.diena.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *