Studenti apgūst zināšanas par nekailciršu meža apsaimniekošanu

16. un 17. maijā meža apsaimniekošanas demonstrējumu teritorijā „Kalna Gavieši” notika šogad pirmā lekcija par nekailciršu meža apsaimniekošanas metodes priekšrocībām un trūkumiem studentiem.

Ar videi draudzīgu meža apsaimniekošanu studentus no Latvijas Lauksaimniecības Universitātes Meža fakultātes un Daugavpils Universitātes iepazīstināja Pasaules Dabas Fonda direktors Jānis Rozītis un saimniecības „Kalna Gavieši” saimnieks Ziedonis Vilciņš.

Pēc lekcijas studenti kopā ar pasniedzējiem bija aicināti apmeklēt demonstrējumu objektus mežā, kur Z.Vilciņš pastāstīja par savu pieredzi meža apsaimniekošanā. Saimnieks ne vien praktiski demonstrēja izlases cirtes parauglaukumus dažādos meža tipos, bet arī pastāstīja par savu motivāciju pirms vairāk kā 20 gadiem pāriet no kailciršu mežsaimniecības uz izlases cirtes meža apsaimniekošanu. „Ir pozitīvi vērtējams, ka studenti apgūst dažādas meža apsaimniekošanas prakses; nekailciršu mežsaimniecība kļūst par arvien populārāku meža apsaimniekošanas veidu, tāpēc tam vajadzētu pievērst arvien lielāku uzmanību arī augstskolu mācību programmās,” norāda Jānis Rozītis.

 

Raksts: “50 studenti gūst zināšanas par nekailcirtes mežsaimniecību”, Pasaules Dabas Fonds, publ. 22.05.2014

Avots: www.pdf.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *