Latvijas – Francijas ekonomikas forumā stiprina abu valstu sadarbību

Lai veicinātu kontaktu dibināšanu starp Latvijas un Francijas uzņēmumiem biznesa sadarbības un eksporta projektiem, š.g. 22.maijā Viesnīcā „Radisson Blu Daugava Hotel” notika Latvijas – Francijas ekonomikas forums. Forumu atklāja ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis un Francijas Nacionālās Asamblejas Ekonomikas lietu komisijas prezidents Francois Brottes.

Ar biznesa iespējām Latvijā franču uzņēmējus iepazīstināja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktors Andris Ozols un LIAA pārstāvniecības Francijā vadītāja Solvita Gulbe. Savukārt par Latvijas uzņēmēju iespējām stāstīja Francijas ekonomikas ministrijas pārstāvis Jean-Marc Fenet. Savā pieredzē par darbību Latvijā dalījās Franču kompānijas „AXON Cable” pārstāvis Alain Guenon, savukārt par uzņēmējdarbību Francijā – Tatjana Cvetkova, Latvijas uzņēmuma „Eco House Internalional” pārstāve.

Foruma laikā notika arī diskusijas „Atslēgas eksportam uz Franciju un iespējas investīcijām Latvijā” un „Latvija – saikne starp Eiropas Savienības un Eirāzijas tirgiem”, kurās piedalījās Francijas un Latvijas uzņēmumu, Ārvalstu investoru padomes, Latvijas Speciālo ekonomisko zonu, ministriju un vēstniecību pārstāvji.

Forumā piedalījās Francijas uzņēmēji, plaši tika pārstāvēti Latvijas – Francijas kopuzņēmumu pārstāvji, kā arī ieinteresētie uzņēmēji no Latvijas. Pārstāvētās nozares – kokrūpniecība, tūrisms, juridiskie un apdrošināšanas pakalpojumi.

Galvenās Latvijas eksporta preces uz Franciju ir koksnes izstrādājumi, mašīnbūves un elektropreces, transportlīdzekļi.

 

Raksts: Latvijas – Francijas ekonomikas forumā veicinās valstu biznesa sadarbību, LIAA Sabiedrisko attiecību nodaļa, publ. 22.05.2014

Avots: http://www.em.gov.lv/em/2nd/?lng=lv&id=34062&cat=621

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *