“Södra” un “Statkraft” sadarbosies otrās paaudzes biodegvielas ražošanā

Zviedrijas meža nozares koncerns “Södra” noslēdzis vienošanos ar Norvēģijas enerģētikas koncernu “Statkraft” par kopīga uzņēmuma izveidi, kur no kokapstrādes atlikumiem tiks ražota biodegviela.

Biodegvielai ir būtiska nozīme nacionālo un starptautisko mērķu sasniegšanai attiecībā uz CO2 emisiju samazināšanu transporta sektorā, kas ir viens no lielākajiem enerģijas patērētājiem un siltumnīcefekta gāzu emitētājiem pasaulē. Lai sasniegtu Eiropas Savienības izvirzītos mērķus, prognozēts, ka varas iestādes turpinās ieviest biodegvielas patēriņu stimulējošus pasākumus. Tāpēc Norvēģijas koncerns “Statkraft” šajā biznesa sfērā saskata plašas perspektīvas un sadarbību ar Zviedrijas koncernu “Södra” vērtē kā stabilu pamatu iecerētā projekta veiksmīgai attīstībai.

Saskaņā ar noslēgto vienošanos “Statkraft” pilnībā pārņems Norvēģijas austrumos 2013. gada augusta beigās slēgtā “Södra Cell Tofte” uzņēmuma vadību, kur izveidotā infrastruktūra biodegvielas ražošanai ir ļoti piemērota – ir gan plaša teritorija nepieciešamo koksnes resursu uzkrājumu veidošanai, gan ērta pieeja ostai.  49% jaunā biodegvielas ražošanas uzņēmuma akciju piederēs Zviedrijas koncernam “Södra” un 51% – “Statkraft”.

“Statkraft” ir lielākais ‘zaļās’ enerģijas ražotājs Eiropā un vadošais enerģijas ražotājs Norvēģijā. Savukārt “Södra” darbojas mežsaimniecības jomā un ir vadošais papīra celulozes, zāģēto kokmateriālu un bioenerģijas ražotājs. Šajā Zviedrijas kooperatīvā apvienojušies ap 50 000 valsts dienvidu reģionā esošo meža īpašnieku, kopumā nodarbināti ap 3500 iedzīvotāju un gada ienākumi sastāda 17 miljardus Zviedrijas kronu, kas ir teju 1,9 miljardi eiro.

 

Raksts: “Södra and Statkraft initiate biofuel collaboration”, Södra, publ. 15.05.2014

Avots: www.sodra.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *