Latvijas Dizaineru savienība aicina piedalīties konkursā “Gada balva dizainā”

Šogad, kad Rīga ir Eiropas kultūras galvaspilsēta un arī Latvijas dizains tam kalpo par liecību, Latvijas Dizaineru savienība atkal rīko konkursu „Gada balvu dizainā 2014″ (GBD 2014).

Sakopta vide, skaistas un funkcionālas dizaina lietas ir liecības bagātai kultūras tradīcijai, kuras radīšanā dizaina konkursam ir nozīmīga loma, jo, rosinot pievērsties dizainam kā inovācijai tautsaimniecībā, konkurētspējīgu un eksportspējīgu preču un pakalpojumu radīšanā, tas kalpo arī vides un dzīves kvalitātes pilnveidošanai. Konkurss GBD 2014, realizējot savu mērķi – vērst valsts un pašvaldību institūciju, investoru, uzņēmēju, ražotāju un tirgotāju uzmanību uz dizaina radītās pievienotās vērtības nozīmi uzņēmējdarbībā un gūstot dizaineru un uzņēmēju lielu atsaucību, ir sevi apliecinājis kā valstiskas nozīmes pasākumu.

Kā katru gadu, piedalīties konkursā aicināti visi praktizējošie un vēl studējošie dizaineri, kas vēlas apliecināt sev, Latvijai un pasaulei savu radīt un darīt spēju. Pieteikt darbus, kā vienmēr, var arī visi ar dizaina objektu saistītie – dizaina pasūtītāji, izpildītāji, līdzautori, visi tie, kas piedalījušies kopā radot un īstenojot dizaineru ieceres un vēlas izcelt to nozīmību. Piedalīties var sešās dizaina nomināciju kategorijās: Interjera dizains, Vides dizains, Rūpnieciskais dizains, Modes un tekstila dizains, Grafikas dizains, Foto dizains un Tematiskajā konkursā „VELTĪJUMS”.

Lai veicinātu Latvijas dizaina izglītības izcilību, apzinātu un popularizētu to mācībspēkus un viņu pārstāvētās skolas, konkursa GBD 2014 ietvaros notiek arī Skolu konkurss, kurā savā starpā sacentīsies labāko augstāko un vidējo profesionālo dizaina mācību iestāžu radošākie audzēkņi.

GBD ekspozīcija būs apskatāma LDS stendā izstādē “Design Isle 2014”, Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā no 2. līdz 5.oktobrim. Pieteikšanās konkursam – līdz š.g. 21.jūlijam.

 

Raksts: Latvijas Dizaineru savienība aicina piedalīties konkursā “Gada balva dizainā 2014”, Latvijas Dizaineru savienība, skat. 28.05.2014

Avots: http://www.designisle.lv/jaunumi_052.php

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *