Sācies jauno kokapstrādes nozares profesionāļu konkursa fināls

Rīgas Amatniecības vidusskola (RAV) sadarbībā ar Valsts izglītības attīstības aģentūru (VIAA) un “Makita Eesti Oy filiaal”, SIA “Profline” un SIA “WoodArt” atbalstu no 2. līdz 5. jūnijam organizē Kokapstrādes nozares profesiju nacionālā konkursa finālu. Četru dienu sacensības noskaidros izcilākos profesionālās izglītības iestāžu audzēkņus vai absolventus galdnieka un mēbeļu galdnieka profesijās.

Konkursā piedalīsies Latvijas profesionālās izglītības iestāžu kokapstrādes nozares profesiju audzēkņi vai absolventi, kas izcīnījušas godalgotas vietas iepriekšējā gada konkursa “Krēsls” nominācijās: Mēbeļu galdnieks, Galdnieks un Būvizstrādājumu galdnieks. Norises vieta: Rīgas Amatniecības vidusskola, Jūrmalas gatve 90. Uzvarētāji tiks paziņoti 7.jūnijā plkst. 12.00.

Nominācijā “Mēbeļu galdnieks” sacentīsies PIKC Ogres tehnikuma, Austrumlatgales Profesionālās vidusskolas un Jelgavas tehnikuma audzēkņi. Viņiem būs jāizgatavo ozolkoka skapītis. Savukārt nominācijā „Galdnieks” savas prasmes izgatavot durvju vērtni pierādīs audzēkņi no Cēsu Profesionālās vidusskolas, Aizkraukles Profesionālās vidusskolas un Rīgas Amatniecības vidusskolas.

“Šāds konkurss ir lielisks veids, kā ne tikai apliecināt savu profesionālo kompetenci vienaudžu vidū, bet arī izpildīt starptautisko kokapstrādes konkursu sarežģītības pakāpei pietuvinātus uzdevumus. Turklāt labākie šajās sacensībās iegūs kandidāta statusu treniņnometnēm pirms iespējamās dalības tādos starptautiskos konkursos kā EuroSkills un WorldSkills,” stāsta Dita Traidās, WorldSkills Europe valdes pārstāve un VIAA vadītāja.

 

Raksts: Sācies jauno kokapstrādes nozares profesionāļu fināls, VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļa, publ. 02.06.2014

Avots: http://www.viaa.gov.lv/lat/info_medijiem/?text_id=24164

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *