Latvijas koka māju ražotāji piedalās tirdzniecības misijā Groningenā

2. jūnijā Groningenā, Nīderlandē, Latvijas Koka māju un koka karkasu ražotāju misija tikās ar Nīderlandes uzņēmējiem. Misijas ietvaros 1. jūnijā Amsterdamā notika tikšanās ar uzņēmējiem, bet Groningenā – informatīvs seminārs un kontaktbirža.

Latvijas vēstniecība Hāgā sadarbībā ar LIAA pārstāvniecības vadītāju Nīderlandē Egitu Aizsilnieci-Ibemu un Latvijas goda konsulu Groningenas, Drentes, Frīzlandes provincēs Jākobu Emmelkampu (Jacob Emmelkamp)  organizē šo programmu ar mērķi iepazīstināt ziemeļu Nīderlandes arhitektus, nekustamo īpašumu attīstītājus un būvniekus ar Latvijas koka būvniecības nozari, ar tās piedāvājumu, kā arī iegūt jaunus sadarbības partnerus. Misijā piedalās Latvijas Koka būvniecības klāsteris un pieci uzņēmumi no Latvijas: „BYKO-LAT”, „Warss+”, „WWL Houses”, „Eco House International” un „VUDIS”.

Semināra programmā Latvijas Koka būvniecības klāstera vadītājs Gatis Zamurs iepazīstinās ar koka karkasu būvniecības priekšrocībām, veidojot energoefektīvas būves, un Jākobs Emmelkamps informēs Latvijas delegāciju par uzņēmējdarbības vidi ziemeļu Nīderlandē. Pēc semināra notiks divpusējo pārrunu kontaktbirža. Latvijas uzņēmēji viesojas Nīderlandē, lai rastu sadarbības partnerus produktu virzīšanai tirgū un kopēju projektu realizācijai abās valstīs.

Būvniecības nozare 2013. gadā Nīderlandē samazinājusies par 5%, māju būvniecība – par 4%. Samazinājums saistīts ar ekonomisko krīzi valstī. Vienlaikus jaunu ēku projektētāji un būvnieki pievērš lielu uzmanību energoefektīviem risinājumiem, kur Latvijas uzņēmēju piedāvājums ir konkurētspējīgs.

 

Raksts: “Latvijas koka māju ražotāji piedalās tirdzniecības misijā Groningenā”, Latvijas vēstniecība Nīderlandē, publ. 02.06.2014

Avots: http://www.mfa.gov.lv/lv/netherlands/zinas/2014/06-02/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *