Starptautiskā dizaina izstāde “Design Isle 2014” – vieta, kur jābūt!

Oktobrī, kas Latvijas kultūras kalendārā ir dizaina mākslas mēnesis, jau otro reizi radošie un uzņēmīgie cilvēki pulcēsies Ķīpsalā, kur no 2. līdz 5. oktobrim notiks Rīgas starptautiskā dizaina izstāde „Design Isle 2014″. Izstāde dalībniekiem, apmeklētājiem un ikvienam dizaina cienītājam šajās dienās sola ne mazums notikumu – jaunu un inovatīvu dizaina produktu prezentācijas, ideju ģenerēšanas sesijas, izglītojošus seminārus, brīvu un radošu atmosfēru. Sala, kur ikdienā var sastapt ne mazums radošu cilvēku un talantīgu studentu, šajās dienās solās kļūt par Baltijas dizaina centru.

Latvijas Dizaineru savienības priekšsēdētājs Andrejs Broks ir pārliecināts, ka izstāde ir kā zobrats inovatīvas tautsaimniecības mehānismā, kas nodrošina sistēmisku sasaisti un izaugsmes iespējas starp dizaina un tradicionālo industriju profesionāļiem: „Radot Latvijas dizaina profesionāļiem saskarsmes informatīvo telpu, kurā saplūst dizaineru idejas ar uzņēmēju iecerēm, tiek radītas izaugsmes iespējas gan dizaina, gan saistītajām industrijām, gan visai tautsaimniecībai kopumā.”

Savas biznesa ieceres izstādē „Design Isle 2014″ mēģinās piepildīt ikviens ambiciozs dizainers un radošais uzņēmējs. Četru dienu garumā izstādes dalībniekiem būs jāpārliecina potenciālie klienti un sadarbības partneri par savu produktu unikalitāti, novitāti un konkurētspēju, lai vēlāk varētu baudīt ieguldītā darba augļus. Un nav nekāds noslēpums, ja dizainers vēlas, lai viņu pamanītu ārzemju klienti, viņa veikumam – vai tā būtu mēbele, lampa, trauks vai kāda cita dizaina prece – sākotnēji jābūt pazīstamam un atzītam vietējā tirgū.

Ne velti izstādes sauklis ir „Dizains rada iespējas!”, jo iespēju šeit patiešām ir daudz, tikai jāmāk tās izmantot. Jaunajiem dizaineriem izstāde ir iespēja prezentēt savas idejas un diplomdarbus potenciālajiem darba devējiem – ražotājiem. Savukārt pieredzējušiem nozares uzņēmumiem – tā ir tūlītēja atgriezeniskā saite no esošajiem un potenciālajiem klientiem un sadarbības partneriem. Tāpat uzņēmēji izstādē var iegūt atsauksmes par piedāvāto produkciju un izvērtēt, kas ir paši pieprasītākie produkti un kurus ir nepieciešams pilnveidot.

Vienlaikus ar dizaina izstādi Ķīpsalā norisināsies starptautiskā mēbeļu, interjera un apgaismojuma izstāde „Baltic Furniture 2014″. Vien dažu simtu metru attālumā nozares pārstāvji varēs satikt mēbeļu, interjeru priekšmetu un apgaismoju risinājumu ražotājus, kas apzinās, ka viņu ražotie produkti vietējā un starptautiskajā tirgū var konkurēt vien tad, ja atšķiras no lielākās produkcijas masas – ar unikālu dizainu.

 

Raksts: “Dizaina sala – vieta, kur jābūt!”, dizaina, arhitektūras un būvniecības nozares portāls buvlaukums.lv, publ. 20.05.2014

Avots: http://www.designisle.lv/jaunumi_051.php

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *