Rīgā notiek Eiropas Meža īpašnieku konfederācijas ģenerālā asambleja

Sākot ar šodienu līdz 6. Jūnijam Rīgā notiek Eiropas privāto meža īpašnieku konfederācijas (CEPF) ģenerālā asambleja. Pasākums pulcēs visu Eiropas valstu meža īpašnieku organizāciju vadītājus, kā arī CEPF Padomi un sekretariātu. Pasākumu Rīgā organizē CEPF dalīborganizācija Latvijas Meža īpašnieku biedrība.

CEPF ir organizācija, kas apvieno Eiropas valstu meža īpašniekus pārstāvošās organizācijas. Tā darbojas kā partneris Eiropā, lai veicinātu vērtības, ko ietver ilgtspējīga meža apsaimniekošana, privātā īpašuma  tiesības un meža īpašuma ekonomiskā dzīvotspēja. CEPF pārstāv apmēram 16 miljonu meža īpašnieku intereses. Tie ir gan privāti meža īpašnieki, gan ģimenes, gan arī kooperatīvi, kuri apsaimnieko apmēram 60% no Eiropas mežiem.

4.jūnija dienas kārtībā ir darba grupa par CEPF aktivitātēm Briselē, pārstāvot privāto meža īpašnieku intereses dažādu ES politiku kontekstā, piemēram, klimata  pārmaiņas, ūdens kvalitāte, bioloģiskā daudzveidība, koksnes tirgus kontrole, Lauku attīstības programma, u.c.

5.jūnijā notiks CEPF ģenerālā asambleja, kas ir biedru kopsapulce, kurā tiek apstiprināti organizācijas darba rezultāti, budžets, darba programma, ievēlēti Padomes un Valdes locekļi. Ģenerālo asambleju ar uzrunu atklās CEPF prezidents Huberts De Šorlemers (Hubert De Schorlemer), LMIB prezidents Inesis Boķis un Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

6.jūnijā pasākuma dalībnieki tiks iepazīstināti ar Latvijas meža nozari, piedāvājot tēmu „Bērzs – no stāda līdz produktam”. Dalībnieki iepazīsies ar AS „Laltvijas Finieris” kokaudzētavu „Zābaki”, kurā tiek ražoti bērza ietvarstādi. LVMI „SILAVA” pētnieks Āris Jansons iepazīstinās ar bērza selekcijas programmu un tās rezultātiem, kā arī noslēgumā būs iespēja viesoties AS „Latvijas Finieris” saplākšņa ražotnē SIA „Lignums”.

 

Raksts: “Rīgā notiek Eiropas Meža īpašnieku konfederācijas ģenerālā asambleja”, Latvijas Meža īpašnieku biedrība, publ. 04.06.2014

Avots: www.mezaipasnieki.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *